Toho v minulém ročníku oblastního přeboru dvakrát porazili těsným rozdílem, tentokrát ale nenechali nic náhodě a po přesvědčivém výkonu ve druhém poločase zvítězili 81:65.

Zápas byl v úvodu vyrovnaný, Sokoli se zpočátku těžce vyrovnávali se zónovou obranou soupeře, střelba za tři body se příliš nedařila. To však v průběhu střetnutí změnil přesnými pokusy trojkař Jan Leitkep, čím dál více se také dostával k bodům nejlepší střelec utkání Rostislav Děrda.

„Zápas se lámal ve druhé čtvrtině, kdy jsme v její druhé polovině na soupeře zatlačili hlavně v obraně, tím jsme soupeře přinutili dělat chyby a získávali jednoduché míče," komentoval utkání hrající trenér Přerova Tomáš Fridrišek.

V závěru dostalo šanci i přerovské mládí, blýskl se zejména Daniel Perz, který si připsal první body za muže, ale taky nejpěknější defenzivní akci zápasu, kdy zezadu krásně zlikvidoval jasný koš hostů efektním blokem.

„Od třetí čtvrtiny jsme i po zapojení mladších hráčů díky zlepšené střelbě odskočili na rozdíl šestnácti bodů," doplnil na závěr Fridrišek.

Další domácí utkání sehrají přerovští basketbalisté až 8. listopadu, předtím zavítají na palubovku SBC Olomouc a Šumperku.

Sokol Přerov – TJ MEZ Mohelnice 81:65 (14:17, 35:30, 58:43)

Nejvíce bodů Přerova: Děrda 23, Leitkep 15, Ovsík 12, Řeháček 12, Fridrišek 7.