Zeptali jsme se proto Tomáše Fridriška, jednoho z nejvytíženějších přerovských hráčů, na jeho dojmy z uplynulé sezony a na vyhlídky do budoucna.

Přibližte nám, jak se vašemu týmu dařilo v sezoně 2007/2008.

Tým byl ze začátku velice silný a to potvrdila i nečekaná výhra v Ostravě proti VŠB, kde jsme hráli bez zkušených opor. Bohužel v polovině sezony se zranilo pár klíčových hráčů, a tak jsme nedokázali vybojovat další cenné body z venkovních zápasů.

Pouze některá domácí utkání jsme vyhráli, ale to jen proti viditelně slabším soupeřům, proto jsme se pohybovali ve spodních patrech tabulky.

Vypadli jste tak jako loni v prvním kole, tentokrát však hodně jednoznačně s ostravskou Porubou. V čem byla příčina dvou tak krutých porážek?

Očekával jsem v domácím prostředí trochu vyrovnané utkání, přece jen jsme vždy s Porubou hráli doma slušné zápasy, které pokaždé skončily těsným rozdílem.

Ovšem Ostrava nechtěla nechat nic náhodě a přijela v nejsilnější sestavě, se kterou hrála třetí ligu, a té jsme se nemohli rovnat. Byla vidět nezkušenost našeho mladého týmu,a to jak v útoku, tak i v obraně.

Projevil se nějak příchod mladých hráčů do týmu nebo se zatím ještě moc do hry nedostávali a spíše nabírali zkušenosti jen z lavičky?

Pro nabírání zkušeností jsme zapojovali mladé hráče ihned ze začátku sezony. Někteří překvapili svou nebojácnou hrou a vybudovali si místo v sestavě, jiní po odehrání několika zápasů ukázali, že nechtějí sedět pouze na lavičce a jestli zůstanou, určitě budou přínosem pro tým.

Na který letošní zápas vy osobně nejraději vzpomínáte. Který se vám nejvíce povedl?

Ne tak povedl, spíš jsem měl z něj dobrý pocit, byl již výše zmiňovaný zápas proti VŠB. Výhru o tři body, jsme si zasloužili, dobře jsme stříleli z větší vzdálenosti, soupeře jsme nenechali dávat jednoduché koše a bojovali jsme o každý míč.

Všichni hráči, kteří se zapojili do hry, přispěli k tak těsné výhře nad černým koněm soutěže.

Jak to vypadá s hráčským kádrem na novou sezonu? Jsou známé již nějaké změny?

Soupisku možná obohatí jeden nebo dva dorostenci. Měl by se vrátit Veselý, jenž měl naražené rameno a vůbec nehrál a nevíme, jak se vyjádří harcovník Kocfelda, který letos neodehrál moc zápasů kvůli zdravotním problémům a také další hráč Bouzek, jenž měl podobné problémy.

Byla by škoda ztratit tyto dva zkušené hráče. Jinak by měl kádr zůstat stejný.

Proslýchá se, že oblastní přebor dozná zásadní změny tím, že se rozšíří počet družstev. Můžete nám tuto informaci potvrdit či vyvrátit?

Z nedostatku týmů v soutěži, se oblastní přebor spojí s nižší soutěží, kde hraje mnoho družstev, která si již vyzkoušela oblastní přebor, takže se kvalita soutěže určitě nezhorší.

A co to tedy pro vás bude znamenat?

Hlavní změna je, že by se mělo hrát každý týden v pátek nebo v sobotu. Oproti minulým sezonám, kdy jsme hráli jednou za čtrnáct dní o víkendu dva zápasy. Pro nás je dobré hrávat v sobotu, abychom nepřišli o jeden z tak mála tréninků, které míváme.

Věřím, že je dobré, aby bylo v soutěži více týmu a doufám, že to nebude takový stereotyp jako letos, kdy jsme hráli čtyřkolově.

Blíží se prázdniny a tím i začátek nabírání fyzických sil na příští sezonu? Jak bude probíhat letní příprava?

Počítám s tím, že opět začneme v červenci s vytrvalostí, určitě budeme také chodit do posilovny a ke konci srpna bychom se měli zaměřit na rychlost.

V září již budeme pilovat střelbu, procvičovat různé herní varianty a bylo by dobré odehrát přátelská utkání nebo nějaký turnaj.