Již fakt, že přerovští košíkáři nedokázali tento tým ani v jednom ze čtyř vzájemných zápasů porazit naznačoval, že vybojovat postup by se rovnalo malému sportovnímu zázraku.

Úkol byl tedy spíše před domácím publikem předvést v posledním zápase slušný a pohledný výkon a případným dobrým výsledkem v sobotním zápase soupeře znervóznit před nedělní odvetou venku. Ani jedno se však nepodařilo.

TBS Sokol Přerov - BK Poruba 48:87

V první čtvrtině byl v Sokolovně k vidění pohledný a útočný basketbal a domácí byli pro soupeře z Ostravy důstojným soupeřem. Konečný výsledek první čtvrtiny 18:24 dával Sokolům stále šanci na dobrý výsledek.

Do druhého hracího období však Přerov vstoupil nekoncentrovaně. Špatný výkon v útoku ještě umocňovaly fatální chyby v obraně a o konečném výsledku bylo rozhodnuto.

Neschopnost defenzívy pokrýt klíčové hráče soupeře se přenesla i do druhého poločasu, kdy náskok hostí narostl až na konečných 39 bodů.

Střelci: Ptáček 11, Střípek 9 a Fridrišek 7.

BK Poruba - TBS Sokol Přerov 92:52

Do nedělního utkání vstupovali košíkáři TBS s jediným cílem - užít si poslední utkání a zapojit do zápasové rotace všechny hráče. I když chtěli hosté z Přerova uhrát venku lepší výsledek než doma, opět selhali v obraně a po první čtvrtině svítilo na ukazateli hrozivých 30:10.

V dalších třech hracích obdobích dokázali Sokoli zlepšit hru na obranné i útočné polovině a v některých fázích zápasu se soupeři herně vyrovnat, což nakonec vedlo k obdobnému výsledku, jako předchozí den.

Střelci: Fridrišek 19, Ptáček 13, Stibor 8.

„Mladý kádr zatím nemá na zkušenější soupeře a nedokáže s nimi držet krok celých čtyřicet minut,“ řekl po vyřazení a ukončení tak celé sezony Roman Stibor, zkušený pivot přerovského celku.