Závody se odehrávaly na pěkném stadionu s povrchem Mondo, který je tvrdý, a také hodně rychlý. Nejhůře se s ním vyrovnávají právě překážkáři. Helena se s ním ale poprala výtečně.

Podle slov technického vedoucího výpravy Tomáše Purmana byla před úterním rozběhem v pohodě: „Před během na ploše zářila jak sluníčko a nebylo na ní ani znát, že jí čeká rozběh na 100 m překážek. Chytla se rychlé Němky a pohlídala si druhé postupové místo do dnešního semifinále.“

Finišovala v čase 13,77 sekund a průběžně se zařadila na 11. místo. O dvacet čtyři hodin později bylo na programu semifinále. To se Heleně už tolik nepovedlo, zaběhla čas 13,83 sekund a ve svém běhu obsadila sedmé místo. Na postup do finále jí přitom stačilo vylepšit rozběhový čas o pouhou setinu!

V konečném zúčtování jí tak patří velmi pěkné 12. místo. Dodejme jen, že Helenin osobní rekord má hodnotu 13,58 s a zaběhla ho na konci června na Mistrovství ČR. Gratulujeme k pěknému výsledku a děkujeme nejen za reprezentaci ČR, ale i Sportovního klubu Přerov.

Mistrovství ČR dospělých se konalo v Třinci. Naše barvy reprezentoval Aleš Říhošek, který startoval v běhu na 400 metrů překážek. Umístil se na 18. místě za výkon 56,43 s. Pro mistrovský titul si v deštivém počasí doběhla Martina Bařinová na 5 km.

Soupeřkám nedala šanci a připsala si cenný skalp olomoucké vytrvalkyně Petry Kamínkové. Svým výkonem 16:38,26 minut se posunula na osmé místo historických tabulek ČR mezi ženami do 22 let.(mk)