ChyběliKocfelda, Bouzek aT. Kulíšek a taknastoupilis velmi mladou sestavou včetně několika dorosteneckých nadějí, které se poprvé setkávají s basketbalem dospělých.

I přes mnohé nedostatky bylo na předvedené hře patrné, že pokud družstvo zůstane nějaký čas v tomto složení, mohlo by mít perspektivu pro další sportovní růst.

Hala Opava B - TBS Přerov 85:48 (49:26)

Utkání na hřišti prvoligové rezervy bylo poznamenáno velkým množstvím nevynucených ztrát míče, vyplývajících s nesehranosti hostujícího družstva, které Opava dovedla nemilosrdně trestat.

Celý první poločas nebyl Přerov schopen čelit nátlakové hře domácích a ztrácel v poločase propastných 23 bodů. Po změně stran hráči TBS nastoupili s větší koncentrovaností a zpřesněnou hrou v obraně nutili soupeře k chybám.

V útoku hráli hosté jednodušeji s důrazem na hru jednoho proti jednomu a začali rozdíl ve skóre snižovat. Opavě nepomáhalo střídání obran a ve 27. minutě byl stav 55:43. Stačilo vytrvat v předváděné hře a utkání mohlo být zajímavé.

Jenže na tým přišla slabší chvilka v podobě několika nevyužitých šancí v přesilových situacích. Následná nervozita se projevila i v obraně při špatném přebírání clon a domácí získali znovu ztracenou jistotu.

Přesto však TBS třetí dějství vyhrál 17:10. V poslední čtvrtině již Přerov neměl dostatek psychických sil na udržení své hry a vrátil se k chybám z počátku utkání. V závěru již odehráli minuty na palubovce hráči z lavičky. Kladem utkání bylo, že se v jeho celém průběhu zapojili do hry i loňští hráči dorostu a svým výkonem určitě nezklamali.

Střelci: Nezhyba 14 (9 doskoků), Střípek ml. 9, Fridrišek 8, Ptáček 8.

VŠB Ostrava B - TBS Přerov 63:66 (25:34)

Celé utkání se vyznačovalo kolektivním pojetím hry hostů s lepšící se komunikací v obraně a jednoduchostí hry v útoku. První minuta ještě patřila domácím, ale Přerov záhy srovnal hru i skóre. V závěru první čtvrtiny již díky důraznému obrannému doskoku a rychlému přechodu do útoku vedl několikabodovým rozdílem.

Obdobný obraz měla hra i v další části a TBS díky obraně získal devítibodový náskok (34:25), když překonal i první krizový okamžik. Po přísně písknutých faulech musel střídat do té doby dobře pracující podkošový hráč Nezhyba (4 fauly).

Přerov naštěstí držela ve hře velmi dobrá střelba za tři body. Ve druhé půli hosté stále dobře pracovali v obraně, ale poklesla jim úspěšnost proměňování získaných míčů v rychlých protiútocích, neboť Ostrava velmi přitvrdila v obraně a rozhodčí jí to tolerovali.

Hosté přesto vedli 60:46, ale v útoku už neměli tolik volného prostoru a proti agresivní obraně soupeře začali produkovat více chyb. Domácí vystupňovali své úsilí o zvrat v utkání a dovolovali přerovským skórovat pouze z trestných hodů. Právě v této části hry doplácel Přerov na svou nezkušenost a proměňoval jich pod tlakem velmi málo.

Do konce utkání scházelo 17 sekund,TBS vedl 65:63 a mladý hráč Střípek neproměnil ani jednu šestku. Fridrišek naštěstí zázračně vybojoval míč při doskoku a z následných trestných hodů Střípek jeden proměnil. Ostrava v závěrečných sekundách tolik potřebný koš nevstřelila, a tak si mladý tým TBS Přerov připsal zasloužené vítězství.

Střelci: Střípek ml. 17, Fridrišek 11, Ptáček 9, Machač 8, Vykopal 8, Fašánek 6.