Vzhledem k umístění na světovém žebříčku hrála Pavelková týmovou dvojku vedle zkušené jedničky Kristíny Ludíkové a trojky a deblové partnerky Lucie Havlové. Česká reprezentace na evropském šampionátu nakonec obsadila 7. až 12. pozici.

Los přidělil do skupiny českým děvčatům Estonsko, Řecko a favorizované první nasazené Dánsko, které obhajovalo prvenství z posledního šampionátu. Zuzana zvládla psychický tlak velkého turnaje a pomohla svým výkonem porazit Estonsko 4:1 a Řecko 5:0.

Dánsko, pozdější vítěz turnaje v čele s Tine Rasmussen, 10. hráčkou světového žebříčku, bylo nad síly výrazně omlazeného českého týmu, jehož průměrné věkové složení bylo pod 18 let.

Po porážce 0:5 se česká děvčata umístila na konečné 7. – 12. příčce v Evropě vedle takových badmintonových velmocí jako jsou Francie a Anglie. Pro Zuzku bylo účinkování na tomto turnaji velkou zkušeností do další sportovní kariéry.

Přímo z Varšavy se přerovská hráčka přesunula do Ústí nad Labem, kde se konalo mistrovství republiky kategorie U19.

Po výhrách nad Veronikou Úblovou (Plzeň) 21:11, 21:9, Lucií Černou (Č. Krumlov) 21:15, 17:21, 21:18 a Terezou Lajdovou (Praha) 21:12, 21:11 se probojovala do nedělního finále proti reprezentační kolegyni Lucii Havlové (Plzeň).

Po setech 9:21, 21:18, 10:21 získala pro přerovský badminton stříbro stejně jako ve smíšené čtyřhře s Ivem Stoklasem (Liberec), když ve finále podlehli favorizované dvojici Lucii Havlové a Lukáši Zevlovi 12:21, 13:21.

Po turnajových vrcholech na domácí scéně čeká Pavelkovou finále první celostátní ligy smíšených družstev, kde hostuje za Sokol Veselý Brno-Jehnice, zatím vedoucí tým tabulky.

Svoje postavení na světovém žebříčku se pokusí zlepšit účastí na turnajích dospělých v Rakousku, Chorvatsku, Rumunsku, Portugalsku a Finsku. Otevřená je i nominace na mistrovství světa juniorů v mexické Guadalajaře.

(kp)