Na startovní listině závodu Divize 3A nechyběli přerovští závodníci. Petra Švestku ale opět trápily technické problémy auta, což zapříčinilo, že nemohl startovat z předních pozic.

Za to Ladislav Hanák se doslova veze na vítězné vlně. Úřadující mistr Evropy navázal na vydařený závod v Lotyšsku a vyhrál oba měřené tréninky včetně rozjížděk.

Pozici lídra potvrdil i ve finále a zaslouženě tak počtvrté v sezoně mohl slavit triumf. „Už od tréninku se mi dařilo a celý průběh byl bez zaváhání a pro nás ideální,“ uvedl šťastný vítěz.

Petra Švestku zradila spojka, a tak absolvoval jen jeden měřený trénink. „S autem na hliněném povrchu se bez spojky prostě jet nedá,“ uvedl hlavní příčinu neúspěchu přerovský závodník.

Výsledky všech divizí:

D3A - 1600ccm: 1. LADISLAV HANÁK, 2. Chris Waldschmidt (NL), 3. Christian Freischlad (D), 12. PETR ŠVESTKA.

D3 - 4000ccm: 1. Petr Turek, 2. Jaroslav Hošek, 3. Jaromír Štětina.

D1: 1. Tamas Karai (H), 2. Aldis Zebergs (LV), 3. Alexander Kvašnin (RUS).

Už tento víkend čeká jezdce prestižní závod v Nové Pace. „Samozřejmě se budu snažit zajet stoprocentní výsledek. Nová Paka je od ostatních závodů specifická, protože se v naší třídě sjede silná konkurence více než čtyřiceti jezdců, což prakticky v závodě nedovoluje výrazné zaváhání.

Sebemenší chybička během předjíždění může znamenat konec nadějím na dobré umístění. Budu se snažit jezdit bez výrazných chyb. Pokud to ve finále přinese ovoce v podobě bedny nebo vítězství, tak budu samozřejmě šťastný,“ uvedl Hanák, průběžný lídr šampionátu.

„Cíle? Chtěl bych jet finále. Pro mě jako pro reprezentanta České republiky jsou osmá místa a níž naprostonezajímavá,“ nastínil své ambice Švestka.