Závody v přerovské Cross aréně jsou v pořadí šestým podnikem seriálu mistrovství Evropy a zároveň jedním ze dvou podniků, které se konají na území České republiky. Tradice prestižních závodů na Přerovské rokli sahá až do roku 1997, kdy se kontinentální šampionát jel v Přerově vůbec poprvé. Od té doby se rokle vyprofilovala v jednu z nejrychlejších tratí s nejvyšším převýšením. Ani letos by neměla u vesničky Čekyně chybět evropská elita.

Přerovský jezdec a obhájce bronzu Ladislav Hanák letos zatím nezasáhl do jediného ze závodů seriálu. Alespoň v Přerově chtěl závodit za každou cenu, jeho start je však zatím stále nejistý. Český prapor tak v průběžném pořadí mistrovství nesou momentálně hlavně Petr Turek s Jakubem Kubíčkem, kteří s 56 body společně okupují osmou příčku. Suverénem tohoto ročníku je zatím Němec Bernd Stubbe, který královské třídě Super Buggy vládne již od roku 2011. Co předvede v Přerově?

Kromě kategorie Super Buggy se budou po rokli prohánět také vozy divize Junior Buggy, Touring autocross (plechová auta, pozn. red.) a Buggy 1600.

S konáním velké akce jsou tradičně spojeny dopravní komplikace. Řidiči budou muset počítat z důvodu pořádání šampionátu s uzavírkou. Silniční komunikace z Předmostí do Čekyně bude během víkendu uzavřena. Autobusová doprava bude fungovat dle platných jízdních řádů.

„Komunikace bude uzavřena v sobotu dvaadvacátého srpna od osmi do devatenácti hodin, v neděli třiadvacátého srpna pak již od sedmi do devatenácti hodin," upřesnila Iva Ratiborská ze silničního správního úřadu v Přerově.

Pro fanoušky je však připravena speciální zastávka přímo u rokle. „Pro návštěvníky je zajištěna kyvadlová doprava na závodiště. Pro ty, kteří se chystají na závody autem, je připraveno i záchytné parkoviště v těsné blízkosti areálu. Cesta přes čekyňský kopec bude po oba dva dny uzavřena a vjezd bude povolen pouze na takzvaný volný vjezd vydaný Autoklubem Přerov. Žádáme návštěvníky, aby respektovali pokyny pořadatelské služby," uvedl Jaroslav Vrtělka za Autoklubu Přerov.

Program ME v Přerově

Sobota 22. srpna

10.00 tréninky
12.00 měřené tréninky
16.00 první rozjížďky

Neděle 23. srpna

9.30 druhé rozjížďky
11.30 představení jezdců
12.45 třetí rozjížďky
15.15 finále