Na oblíbené trati pod „mamutem“ se pojede též závod mistrovství České republiky, a to jeho první díl přesně v půli května. Přerovská veřejnost bude letos sledovat výkony pouze Ladislava Hanáka, jelikož druhý přerovský jezdec Petr Švestka sezonu vynechává.

Český reprezentant Ladislav Hanák po dvou titulech mistra Evropy v sezonách 2007 a 2008 v Divizi 3A do 1600 ccm loni skončil druhý, když se musel sklonit před Vítem Nosálkem. V zimě ale na autě moc nepracoval.

„Nedělali jsme žádné změny, jen věci, které byly po sezoně poškozené, prošly repasí. Na naše auto ani nebylo moc času, navíc bylo nejisté, jak to bude vzhledem ke krizi s národním týmem,“ řekl Hanák.

A cože byl přerovský jezdec tak zaneprázdněný?

„Po sezoně jsme se dali do stavby nového auta pro Marka Stloukala do nejsilnější divize,“ vysvětluje.

Jako v předešlých sezonách se chce soustředit především na mistrovství Evropy:

„Odjedu evropský šampionát plus některé republikové závody, které uznám za vhodné. Domácí mistrovství tedy vypustím, ale v Přerově bych se chtěl svézt.“

Přiznává zároveň, že to letos nebude žádná velká honba za dalším titulem. „Moc prostoru na naše auto nebude. Budu se především starat o auto Marka Stloukala, takže nějaké přehnané ambice a cíle si neklademe. Chceme se ale určitě pohybovat mezi prvními třemi jezdci,“ konstatuje.

A aby toho neměl málo, chystá se na další auto. „Během roku máme stavět další auto, tentokrát do Lotyšska, takže sezona bude velice pracovně náročná,“ přiznává.

Zato druhý přerovský autokrosař Petr Švestka, který už vynechal i podstatnou část loňské sezony, letos zřejmě vůbec nepojede: „Auto sice mám, ale tuhle sezonu vynechávám. Už mě to stálo spoustu peněz a sil. Chci se teď věnovat rodině.“

Sezona začíná pro Ladislava Hanáka už o tomto víkendu, kdy se jede první závod ME v Portugalsku, a hned týden na to ve Španělsku. Do Přerova se evropská elita sjede o víkendu 21. – 22. srpna na v pořadí šestý závod.

Autokrosovou sezonu na českém „poli“ otevře závod právě v Přerově o víkendu 15. – 16. května.