„Byl to pěkný víkend. V prvé řadě jsem dorazil, abych podpořil mladé v Academy Trophy kategorie cross car. Všichni jeli skvěle. Já jsem využil této příležitosti a zazávodil jsem si mezi dospělými. Byla to zábava,“ usmíval se slavný Belgičan.

Finálová jízda mu ovšem nevyšla. „I tak jsem si to užil a příští rok přijedu zase. Měl jsem špatný start. Po něm jsem se musel rvát s jedním z našich jezdců. Nechtěl jsem ho ohrozit, protože on jezdí šampionát, já ne. Jakmile jsem měl poškozený vůz, tak jsem odstoupil,“ vysvětlil Neuville.

Přerovská trať se pětinásobnému vicemistrovi světa v rally líbila. „Je to hodně nahoru a dolů, je tady hodně slavný skok. Užil jsem si to,“ dodal Thierry Neuville.

Autokrosové mistrovství Evropy v Přerově. Thierry NeuvilleAutokrosové mistrovství Evropy v Přerově. Thierry NeuvilleZdroj: Deník/Jan Pořízek

Jeho kategorii cross car tak ovládl Španěl Moll. Academy Trophy patřila Litevci Membrado Icartovi.

Gejzír domácí radosti pak odšpuntovala nejprve divize junior buggy. Trojlístek Čechů ovládl pódium, nejlepší byl Daniel Pytloun.

„Celý víkend vyšel úplně perfektně. Je to pro mě první evropské vítězství. Přerovská trať je jedna z mých nejoblíbenějších,“ zmínil nadějný jezdec.

Krásný závod odjel jezdec domácího týmu Alfa Racing Jakub Novotný v kategorii buggy 1600. Ten se postupně parádně propracoval až na první místo, které udržel až do zamávání červené vlajky.

„Startoval jsem ze druhé řady, tak jsem nepočítal s nějakým extra výsledkem. Ale jsem tady doma, chtěl jsem zabojovat aspoň o bednu. Předjel jsem tři nebo dva lidi z kopce, na tom jsem velice vydělal. Hnal jsem se za prvním Kevinem Petersem, který dvě kola do konce udělal osudovou chybu. Pak už jsem si to hlídal,“ hodnotil Novotný, který se v cíli neubránil slzám dojetí.

Královskou divizi super buggy na závěr nedělního dne suverénně ovládl další Čech Petr Nikodém.

„Konečně jsem tady zažil perfektní víkend. V prvním kole se mi akorát zasekl z kopce plyn, naštěstí se to podařilo spravit, abych neztratil pozici. Pak už šlo jen o to si ji hlídat a hlídat,“ ohlédl se vítěz.

Kompletní výsledky ZDE