Petr Švestka po problémech s autem obsadil devátou příčku a Ladislav Hanák si dojel pro další zlatý vavřín.

Hanák, úřadující mistr Evropy, zažil v Lotyšsku jeden z letošních nejlepších závodů. Vyhrál měřený trénink i všechny své rozjížďky a ve finále tedy stál v první řadě. Měl nejrychlejší startovní reakci a před úvodní zatáčkou se již dostal do čela.

Vybudoval si náskok a poslední kola již v klidu dojel. „Speciálně na tento závod jsme měli na autě nějaké novinky, které se osvědčily, takže s celým víkendem jsem maximálně spokojený,“ řekl Hanák, který vyhrál již třetí závodMEze tří.

Naopak Švestka měl opět problémy. V sobotním měřeném tréninku jej zlobil motor, když šel jen na tři válce, což znamenalo špatné postavení do rozjížděk. Petr však bojoval a vždy dojel třetí.

Béčkové finále s přehledem vyhrál, ale při průjezdu cílem mu uletěl zub v zadním diferenciálu a věděl, že je zle. Nebylo již moc času na opravu a do finále šel s tím, že buď pojede pomalu, nebo bude riskovat.

Po startu byl šestý, ale pak se stalo to, co se asi stát muselo. Švestka odstavil své auto bokem a byl klasifikován na deváté příčce.

Výsledky všech divizí

D3 - 4000 ccm: 1. Petr Turek, 2. Jaroslav Hošek, 3. Van Rosmalen (NL).

D3A - 1600 ccm: 1. LADISLAV HANÁK, 2. Ondřej Musil, 3. Christian Waldschmidt (NL), 9. PETR ŠVESTKA,

D1: 1. Alexander Kvashnin (RUS), 2. Václav Fejfar, 3. Tamas Karai (H).

Průběžný stav ME

D3: 1. Petr Turek 54 bodů, 2. Bernd Stubbe (D) 52 b., 3. Jaroslav Hošek 42.

D3A: 1. LADISLAV HANÁK (20, 20, 20) 60, 2. Christian Freischlad (D) 46, 3. Ondřej Musil 43, 9. PETR ŠVESTKA(1, 10, 8) 19.

D1: 1. Nerius Naujokaitis (LT) 51, 2. Alexander Kvashnin (RUS) 41, 3. Tamas Karai (H) 36.