Co se ale pořadatelských služeb týče, byl to letos suverénně nejhorší závod už jen proto, že buď se tak prášilo, že nebylo na metr vidět, a nebo se jezdci po trati téměř klouzali.

Vše začalo už před měřenými tréninky, kdy pořadatelé pokropili trať, což vozu úřadujícího mistra Evropy příliš nevyhovuje. Nezajel tedy žádné rychlé kolo, což znamenalo, že se musel v rozjížďkách prokousávat ze zadních pozic.

S tímto nepříjemným faktem se však dokázal popasovat, když skončil dvakrát druhý a jednou první. To ale stačilo jen na druhou řadu ve finále.

Start se Hanákovi povedl a po první zatáčce se dostal na druhé místo za Lucemburčana Lagodnyho. Nesnažil se útočit, protože věděl, že jeho hlavní pronásledovatelé v honbě za titulem jsou hodně hluboko a navíc od půli závodu jel na zadní prasklé pneumatice. Druhé místo ovšem uhájil a do tabulky si připsal dalších sedmnáct bodů.

„Celý víkend byl hodně těžký, protože pořadatelům se závod vymkl z rukou. Už je to ale pryč. S druhým místem jsem spokojený a teď už se soustředím na závod v Maďarsku,” řekl Hanák.

Švestka málem srazil diváka

O tom, že organizace byla vážně špatná, svědčí i fakt, že Petr Švestka v měřeném tréninku málem srazil neukázněného diváka, který přebíhal přes trať. Nebýt Švestkova rychlého postřehu, bůh ví, jak by to dopadlo.

Měřené tréninky se přerovskému jezdci vůbec nevydařily. Do rozjížděk tedy také musel až ze zadních pozic a dojezdy mu zajistily sedmé místo na startu finále.

„Finále jsme prokaučovali na gumách. Startovalo se na jiném povrchu, než byl zbytek závodu, a na to jsem doplatil. Po startu jsem se dostal až na úroveň třetího místa. V první zatáčce ale byla velká skrumáž a já z ní vyjel až jako devátý. Poté jsem už jen předjel Waldschmidta a skončil osmý,” okomentoval finále Švestka.

Dalším závodem seriálu mistrovství Evropy bude závod v Maďarsku, který se jede o víkendu 23. a 24. srpna.

Výsledky všech divizí

D3: 1. Petr Turek, 2. Petr Bartoš, 3. Jozef Sýkora (SK).
D3A: 1. John Lagodny (L), 2. LADISLAV HANÁK, 3. Ondřej Musil, 8. PETR ŠVESTKA.
D1: 1. Nerius Naujokaitis (LT), 2. Alexander Kvashnin (RUS), 3. Christian Giarollo (CZ).
Junior buggy: 1. Tomáš Pospíšilík, 2. Matyáš Zeman, 3. Vladislav Demkin (RUS).

Průběžný stav ME

D3: 1. Petr Turek 107 bodů, 2. Bernd Stubbe (D) 98 b., 3. Petr Bartoš 90.
D3A: 1. LADISLAV HANÁK 117, 2. Ondřej Musil 86, 3. Chris Waldschmidt (NL) 84, 7. PETR ŠVESTKA 54.
D1: 1. Nerius Naujokaitis (LT) 110, 2. Alexander Kvashnin (RUS) 90, 3. Václav Fejfar 83.
Junior buggy: 1. Matyáš Zeman 121, 2. Tomáš Pospíšilík 102, 3. Marek Sekanina 100.