S velkým očekáváním na tento závod odcestoval úřadující mistr Evropy Divize 3A Ladislav Hanák, který již mohl v Itálii s předstihem slavit titul.

To se mu také podařilo a dokázal tak obhájit evropský primát z loňské sezony. Druhého přerovského jezdce Petra Švestku opět zradila technika a bylo z toho až třinácté místo.

Hanák obhájil evropský primát V posledních letech jezdec číslo jedna v Divizi 3A věděl, že k obhajobě titulu mu bude stačit pouhá účast ve finále, ale nic neponechal náhodě.

Po druhé rozjížďce si již zajistil start ve finálové jízdě a bylo tedy nad slunce jasné, kdo je letošním králem v kubatuře do 1600 ccm. Čerstvý mistr Evropy nastoupil s těmi nejlepšími na start finále a tuto jízdu si již bez jakéhokoliv stresu vychutnal a dojel na druhém místě.

„V Itálii všechno fungovalo, jak mělo, a k obhajobě stačilo se jen dostat do finále. To se také bez jakýchkoliv problémů podařilo, takže jsem maximálně spokojen.”

„Letos to bylo o malinko jednodušší než loni. Nečekali jsme, že to půjde tak »snadno «, hlavně ta první polovina šampionátu nám vyšla vážně skvěle,” řekl obhájce titulu, který již ani neodcestoval k poslednímu závodu do Francie. Švestka nebyl ani ve finále Smolaři letošní sezony se nevyhnuly problémy ani v Itálii.

Po celý průběh závodu jej zlobila převodovka. Větší problém však viděl přerovský jezdec v tom, že vždy startoval z levé strany a soupeři jej zavřeli u svodidel. Musel tedy bojovat v B-finále, ve kterém startoval z druhé řady.

„V béčku mi odešel třetí, čtvrtý a pátý kvalt a dojel jsem až na pátém místě. Celkově jsem byl tedy třináctý,” přiblížil závod Petr Švestka.

Výsledky všech divizí

D3: 1. Bernd Stubbe (D), 2. Petr Turek, 3. Glen Van Rosmalen (NL).

D3A: 1. Christian Freischlad (D), 2. LADISLAV HANÁK, 3. Vít Nosálek, 13. PETR ŠVESTKA.

D1: 1. Alexander Kvashnin (RUS), 2. Davide Negri (I), 3. Christian Giarollo.

D3JB: 1. Matyáš Zeman, 2. Tomáš Pospíšilík, 3. Vladislav Demkin (RUS).

Průběžný stav ME před posledním závodem

D3: 1. Petr Turek 161 bodů, 2. Bernd Stubbe (D) 153 b., 3. Petr Bartoš 116.

D3A: 1. LADISLAV HANÁK 161, 2. Ondřej Musil 136, 3. Christian Freischlad 126.

D1: 1. Nerius Naujokaitis (LT) 153, 2. Alexander Kvashnin (RUS) 145, 3. Václav Fejfar 119.

D3JB: 1. Matyáš Zeman 173, 2. Tomáš Pospíšilík 156, 3. Marek Sekanina 141.

Poslední závod evropského šampionátu se jede již o tomto víkendu ve Francii.