Helf Bike Test – pátek 1. května (Helfštýn, 10–17 hodin)

Nová akce, která umožní široké veřejnosti velké jarní testování 200 jízdních kol od renomovaných značek. Celkem dva MTB okruhy na vyhlášených trailech v okolí Helfštýna a jeden silniční nabídnou společně s Cyklostezkou Bečva skvělé podmínky pro vyzkoušení všech typů kol.

Koncert Mňágy a Žďorp – pátek 1. května (Helfštýn, 19.30 hodin)

V předvečer Author Šela Marathonu zvou pořadatelé všechny fanoušky na koncert Mňágy a Žďorp. Ten začíná v 19.30 na hlavním nádvoří Helfštýna, vstup je pro účastníky Author Šela Marathonu i Helf Bike Testu zdarma.

Author Šela Marathon – sobota 2. května (Lipník nad Bečvou, Helfštýn)

Sobotní MTB maraton tradičně zahájí seriál Českého poháru MTB XCM 2015. Základ osvědčené tratě dlouhé 93 km zůstává beze změn, nové úseky nad kamenolomem v Podhůře prodlouží technické hravé chodníky. Celkové převýšení je 2160 metrů.

Krátká trasa se přejmenovala na střední, vede pouze po Helfštýnské straně Moravské brány a je zcela nová: po tradičním startu v Lipníku nad Bečvou následuje atraktivní cross country průjezd úzkými uličkami středem Týna nad Bečvou a vůbec poprvé v historii kratší trasy se projede hradem Helfštýn!

Nová nejkratší trasa měří 26 km a je určena výhradně mladým jezdcům v kategoriích starší žáci, žačky (2002 – 2001), kadeti a kadetky (2000 – 1999).

Přes termínové kolize s ostatními závody se očekává účast přes 1000 jezdců z Česka, Slovenska, Polska, Německa, Dánska, Finska, Mexika a Kanady.

Mapka dětské tratě Author Šela Marathonu 2015

Mapka dětské tratě Author Šela Marathonu 2015

Dětský Author Šela Marathon – neděle 3. května (velká laguna, 12–17 hodin)

V Přerově se pak chystá finále celé akce. Loni měl závod rekordní účast 607 dětí. Závody 22 kategorií jsou určeny nejen mladým zkušeným bikerům, ale i dětem, které pojedou poprvé v životě. Areál velké laguny nabídne nové prostorové uspořádání startu i cíle. Výsledné časy se budou poprvé měřit pomocí elektronických čipů.