„Následky červencové vichřice na Hranicku se podařilo v úsecích trasy závodu odstranit, takže by už nemělo nic bránit uskutečnění celé akce v původně naplánované podobě,“ hlásí ředitel závodu Aleš Procházka. Již 21. ročník „Šely“ startuje v sobotu 5. září v 9 hodin v Týně nad Bečvou.

Startovní pole aktuálně čítá přes 500 registrovaných jezdců.

„Rádi bychom vyzvali účastníky, aby nenechávali přihlašování na poslední chvíli a využili výhodnějších podmínek do středy 2. září. S ohledem na zdraví a pohodu všech rušíme papírové vyplňování přihlášek a necháme registrační systém běžet až do soboty, účastníci se přihlásí online a v kanceláři závodů budou přímo pouze hradit startovné,“ vzkazuje závodníkům Aleš Procházka.

Kromě hobby jezdců se na start hlavní (letos nové) 75 kilometrů dlouhé trati postaví velmi zajímavá jména. Tak třeba aktuální mistryně republiky v cross country Jitka Čábelická, mistr republiky v závodu do vrchu Tomáš Paprstka, nebudou chybět ani dvojnásobní vítězové Filip Adel a Jan Jobánek, MTB světoběžníci Ondřej Fojtík a Milan Damek, vicemistryně světa XCO Masters Kristýna Koscová a další. Mezi nimi také účastník 108 závodů Ironman – triatlonista Jaroslav Hýzl.

„Jako má Kladno Jardu Jágra, Přerov má zase Jardu Hýzla,“ dodal s úsměvem Aleš Procházka.

Hýzl chce Helfštýn dobýt vůbec poprvé a bude určitě zajímavé sledovat jeho snažení mezi specialisty.

„Až na pár detailů jsme připravení a těšíme se na premiéru trasy 75 kilometrů, stejně tak na souboje na střední trase B 52 kilometrů a nové trase C 38 kilometrů pro juniory a kadety. A zveme fandy dobré muziky na koncert D.U.Bmusic pod širým nebem, začíná v 18 hodin na louce pod hradem,“ dodává Aleš Procházka.

Za zmínku stojí také Dětský Author Šela Marathon, který je tentokrát na programu v den hlavního závodu, tedy v sobotu 9. září na louce pod hradem.

Kompletní informace o závodě a přihlášky najdete na webu www.selasport.cz.