Vícebojařské Mistrovství Moravy a Slezska poté hostila Olomouc. Jedinou přerovskou zástupkyní byla juniorka Adéla Balůsková, která předvedla průměrné výkony a celkovým součtem 2013 bodů se umístila na páté příčce. Nejlépe se jí povedl skok do výšky (145 cm).

Mezi žáky skončil jedenáctý Petr Mikuláček (2279 b.), o více bodů ho připravila neskočená základní výška v tyči. Zato si Petr vytvořil osobní rekord v kouli (9,06 m). Pěkně rozjetý sedmiboj měl po prvním dnu Jan Koňařík. Jenže pak ho provázela smůla – nedokončil běh na 60 metrů překážek, neskočil základ v tyči a na start kilometru už se nepostavil.

Aleš Kácel ovládl šedesátku

Mimo vícebojařský závod testovali svou připravenost i další atleti. A vedli si skvěle. Nejrychlejší na šedesátimetrové trati byl junior Aleš Kácel (7,28 s), následován dorostencem Lukášem Pěčkem (7,65 s) a juniorem Michalem Fojtem (7,77 s). Pěček startoval i na překážkách a prokázal slibnou formu (8,96 s). Michal Fojt opět překonal pětimetrovou hranici ve skoku dalekém (533 cm).

I koulaři měli své mistrovské utkání. Nezklamala juniorka Lucie Navrátilová. Po nepřesvědčivých úvodních pokusech se vzepjala k výkonu 10,11 metru, který pro ni znamenal bronzovou medaili. I mezi dospělými měl SK Přerov své zástupce. Martina Koutňáková poslala náčiní do vzdálenosti 8,55 metru a skončila sedmá. Jiří Tkadlčík o centimetr překonal 11 metrů a obsadil osmou příčku. (mk)