V nabité konkurenci se ani jeden neztratili a díky vylepšeným osobním rekordům se dokázali probít mezi nejlepší. Dorostenka Patalová dosáhla na senzační třetí místo, dorostenec Skřeček byl devátý.

Sedmiboj snů. I tak by se dalo shrnout počínání Gabriely Patalové během dvoudenního závodu. Po všech disciplínách měla Patalová na svém kontě 4794 bodů a již podruhé tak letos vylepšila dorostenecký přerovský rekord.

Bodově se jedná o druhý historicky nejlepší součet napříč všemi ženskými kategoriemi - více dosud dokázala nasbírat pouze Šárka Klvaňová, a to 4834 bodů (v kategorii žen je ale rozdíl v překážkách a ve váze vrhačských náčiní).

Ve výborné formě se ve Zlíně představil také dorostenec David Skřeček. Mezi čtvrtým a desátým místem byli závodníci velmi vyrovnaní a rozhodoval tak každý bod. Skřeček jich celkově nasbíral 5857 a obsadil deváté místo. Na čtvrtou pozici přitom ztratil „jen“ 159 bodů. Zároveň vymazal z přerovských historických tabulek Aleše Říhoška a ujal se vedení v desetiboji dorostenců. (red)