Běželo se z náměstí na Mělníku celým Kokořínským údolím přes Pšovku, Chloulmek, Lhotku, Harasov, Kokořínský důl, Vojtěchov - Ráj, kde byla otočka, a po stejné cestě zpět nahoru na náměstí.

Za teplého slunečného počasí (na slunci více než 20 ºC), běželi vytrvalci z Česka, Slovenska a Francie. Celkový vítěz Martin Rexa z týmu Author Tufo Ti zvládl maraton s velkým převýšením za 2:48:04 hodin.

Druhý v cíli byl Jiří Krejčík z THC NP Mapník Zlín (2:49:29 hod.) a třetí Miloš Lambert (TJ Mi-lovice, 2:55:10). První ženou v cíli byla Jitka Wohlrabová z Traged Team Šumperk v čase 3:54:35 před Pavlínou Procházkovou (Lokomotiva Beroun, 3:55:50) a třetí Lenkou Bayerovou (Klub Pim RČ, 4:08:17).

V jednotlivých kategoriích zvítězili: nad 40 let - Tomáš Ulma (Praha Satalice, 2:56:40), nad 50 let - Miroslav Osladil (IRI-CO Olomouc, 3:16:32), nad 60 let - Oldřich Smutný (Jednota Mnichovo Hradiště, 3:30:35).

V této kategorii veteránů doběhl Jiří Březina z SK Přerov na pátém místě časem 4:28:10 hodin.

Sedmý ročník běhu Maraton Rekreacyjny uspořádal Úřad města, plovárna, školský odbor a rada ve dvojměstí Jelz-Laskowice u příležitosti uctění památky maratonkyně a běžkyně na dlouhých tratích, polské reprezentantky, dále 21. výročí spojení dvou měst Jelz a Laskowice, vstupu Polska do EU a k popularizaci běhu jako nejjednodušší a nejzdravější formy pohybu.

Za deštivého počasí i silnějšího větru, běželi vytrvalci z Polska, Česka, Slovenska, Itálie a Německa čtyři okruhy. Celkovým vítězem se stal Polák Adam Walowski (Meta Lublinec, 2:45:09).

První z žen doběhla Natalia Czartoryska (Opo-le, 3:35:52). V jednotlivých kategoriích zvítězili: nad 40 let - Piotr Spaliň- ski (Fiodor Olava, 2:53:10), nad 45 let - Robert Jedusiňski (Piast Wroclaw, 2:54:07), nad 50 let - Czeslaw Sinkiewicz (KS Krotoczyn, 3:04:25), nad 55 let - Jan Skakluk (Pimar Legionowo, 3:13:15), nad 60 let - Edward Kaszuba (Piast Wroclaw, 3:28:20), nad 65 let - Zenon Puszczewicz (Lupus Olesnica - Brzeg, 3:29:45).

Třetí doběhl ve svém 460. maratonu Jiří Březina ze SK Přerov za 4:06:02. V kategorii nad 70 let zvítězil Zdeněk Kopecký z Budvaru České Budějovice (4:11:57).