Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Atleti SK Přerov Skřeček a Kolomazník dovezli čtyři medaile z MČR

Mistrovství ČR žactva hostila o víkendu Břeclav. Kromě soupeřů na mladé atlety čekala ještě jedna komplikace, a to chladné a deštivé počasí. Oddíl atletiky SK Přerov na jihu Moravy reprezentovali dva závodníci - David Skřeček a Jonáš Kolomazník. Oběma se dařilo a kromě osobních rekordů si domů každý z nich odvezl dvě medaile.

26.9.2017

Přerovští atleti David Skřeček a Jonáš Kolomazník uspěli na MČR žactva v Břeclavi.Foto: Jiří Skřeček

Hned v úvodu šampionátu se oba představili v běhu na 100 m překážek. V prvním rozběhu startoval David Skřeček, který běžel skvěle a o osm setin si vylepšil osobní rekord (13,91 s). O dvě setinky ale obsadil třetí místo a tak musel čekat, jestli jeho čas bude stačit na postup do finále - do něj postupovali první dva závodníci každého rozběhu a další dva s nejlepším časem. Ve třetím rozběhu si suverénně pro vítězství a postup doběhl Jonáš Kolomazník, když časem 13,59 s zaostal o pouhou setinu za vlastním přerovským maximem. Na čas nakonec postoupil do finále i David, přičemž jeho čas byl v porovnání všech rozběhů pátý nejlepší. Jonáš v rozbězích nestačil jen na domácího Tomáše Oberndorfera.

O dvě hodiny později je čekalo finále. Do zad jim foukal příjemný jeden metr za sekundu a oba znovu zaútočili nejen na své osobáky, ale i na medailové pozice. Jonáš stáhl ze svého dosavadního maxima dvě desetiny a doběhl si pro stříbrnou medaili v čase 13,36 s. Skvělé třetí místo v dalším osobním rekordu obsadil David Skřeček (13,73 s).

V dobrém rozpoložení z nečekané medaile nastoupil David Skřeček ještě v sobotu k rozběhům na 300 metrů. Ve svém běhu byl favoritem a tuto pozici ustál, když hladce postoupil do finále. Radost mohl mít i z času, kterým zaostal jen o 7 setin za vlastním přerovským maximem. V nedělním finále pak bojoval jako lev a doběhl si už pro svou druhou medaili, tentokrát ještě o jedno místo cennější. Stříbro vybojoval výkonem 36,98 s a nestačil jen na šternberského Adama Dohnala.

Nečekaně poměrně vyrovnaná byla soutěž koulařů. V ní se představil i Jonáš Kolomazník, který začal nepovedeným výkonem pod 11 metrů. Postupně se však zlepšoval a do finálové osmičky postoupil ze třetího místa (14,42 m). V páté sérii pak poslal čtyřkilové náčiní do vzdálenosti 15,07 m a šel do vedení. To se ale nelíbilo papírovému favoritovi soutěže Janu Doležálkovi a posledním pokusem v soutěži dlouhým 15,58 m přebral vítězství pro Hvězdu Pardubice. Jonáš už se v šesté sérii nezlepšil a z Břeclavi si tak odvezl už druhou stříbrnou medaili.

Hoši společnými silami posbírali celkem čtyři medaile - tři stříbrné a jednu bronzovou. A jak svůj úspěch okomentovali samotní závodníci? „Po příjezdu a zjištění, že je asi 13 stupňů a prší, jsem nečekal žádné extra výkony, ale nakonec jsem sám sebe překvapil a zaběhl si osobák na překážkách, což mě dost potěšilo. A samozřejmě závodní atmosféra úplně přehlušila nepřející počasí. S koulí jsem se v průběhu soutěže pral, takže jsem za druhé místo moc rád,“ zhodnotil své výkony Kolomazník.

„Atmosféra byla výborná, závodilo se mi skvěle. Na medaili z překážek jsem ani nepomýšlel, už finále pro mě byl obrovský úspěch. Do Břeclavi jsem jel s cílem dostat se v obou disciplínách do finále, což se mi povedlo, už tím jsem svoje cíle splnil,“ doplnil Skřeček.

Zásluhou svých výkonů a umístění obdrželi oba přerovští chlapci pozvánku na Mezistátní utkání žactva, které se bude konat v sobotu 30. září v chorvatském Varaždinu. Kromě družstva České republiky se jej zúčastní také výběry Slovenska, Slovinska, Maďarska a domácí Chorvati. Kolomazník bude reprezentovat ČR v běhu na 100 m překážek a ve vrhu koulí a Skřeček poběží 300 metrů. Zároveň se s ním počítá jako s náhradníkem do štafety na 4 x 300 metrů.

Autor: Martina Koutňáková

26.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Voliči z některých okrsků v Přerově zamíří k urnám jinam

Řidič se zranil při nehodě, do auta ještě narazil cyklista

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Derby opět ovládl Přerov. Výhru hostů řídil oslavenec Plášek

Derby Přerov umí. I druhé vzájemné utkání Zubrů s prostějovskými Jestřáby přineslo výhru Přerovanů. Ti měli po většinu duelu navrch a nakonec si z Prostějova odvezli tři body za výhru 2:1. U obou gólů Přerova asistoval veterán Plášek, který v den utkání slavil 44. narozeniny.

Lídr ODS Michal Zácha odpovídal ON-LINE

Bývalý náměstek primátora Přerova, současný předseda kontrolního výboru přerovského zastupitelstva, otec tří dětí, sportovec, trenér fotbalových nadějí v Kozlovicích a nyní i jednička kandidátky občanských demokratů pro říjnové parlamentní volby v Olomouckém kraji.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.