Pět krajů, 51 oddílů a celkem 175 závodníků a závodnic – to jsou jen některá z čísel z právě proběhlého Mezikrajového utkání družstev mladšího žactva, které hostila v neděli Olomouc. Olomoucký kraj reprezentovali také dva nadějní hoši z Přerova, Jonáš Kolomazník a David Skřeček.

Oba atleti se blýskli a byli cennou oporou družstva Olomouckého kraje. Společně poměřili síly na trati 60 m překážek, kde byl tentokrát úspěšnější Kolomazník, který doběhl druhý v novém přerovském rekordu (9,44 s). Skřeček za ním zaostal přesně o 33 setin a bral třetí místo rovněž v osobním rekordu.

Kolomazník se představil také ve skoku vysokém, kde předváděl krásné skoky a kromě výšky 149 cm nemusel nikde opravovat. Zastavila ho až laťka ve výši 163 cm. I tak se může pyšnit prvním místem za výkon 161 cm a dalším přerovským rekordem.

V dálkařském sektoru nezaváhal ani Skřeček, když i on znovu překonal svůj osobní rekord. Skvělým skokem dlouhým 526 cm bral druhé místo a na stejnou pozici se posunul také v historických přerovských tabulkách. Do rekordu Libora Hanáka z roku 1998 mu scházelo 9 cm.

Součet bodů za individuální disciplíny vynesl Jonášovi první místo společně se Samuelem Lawsonem (AK Olomouc), oba získali 20 bodů. Skřeček byl se 17 body sedmý.

Společně se hoši představili ještě ve smíšené štafetě na 8×100 m, a také tato disciplína byla pro olomoucké atlety úspěšná. Před Moravskoslezským krajem zvítězili o téměř dvě sekundy (1:44,64 min). I díky tomuto výkonu chlapecké družstvo Olomouckého kraje na utkání zvítězilo a v součtu s body, která získala děvčata, si z Olomouce odvezlo celkové druhé místo.

Kolomazník se Skřečkem se utkali také ve středu 23. září v pětiboji na oddílových vícebojích. Jejich vyrovnané výkony je ženou kupředu a ani tento závod nebyl vyjímkou. Kolomazník nasbíral celkem 2238 bodů a vylepšil svůj vlastní přerovský rekord, Skřeček obsadil druhé místo a zlepšil si osobák na 2096 bodů.

Víceboje byly úspěšné také pro celkově čtvrtého Olivera Pungeho, který se prosazuje zejména mezi neslyšícími. Svým výkonem vytvořil nový český rekord neslyšících mladších žáků jak v pětiboji (911 b), tak v běhu na 60 m př. (12,30 s).

V sobotu 26. září pak startovala v Břeclavi na Mezistátním utkání staršího žactva výškařka Veronika Čejnová. V konkurenci závodnic z Chorvatska, Maďarska, Slovenska a Slovinska potvrdila své kvality a stejně jako na nedávném národním mistrovství si i z tohoto závodu odvezla první místo. Jediná Čejnová zdolala 162 cm hned prvním pokusem, a tak nebylo o jejím vítězství pochyb. Svým výkonem přispěla k druhému místu českých atletek. (kou)