Napínavá až do samotného konce byla soutěž koulařek. Juniorka Barbora Zatloukalová do finále postoupila jako průběžně druhá výkonem 11,77 m a na vedoucí Bártovou z Vítkovic ztrácela 38 cm. Čtvrtý ani pátý pokus přerovské vrhačky se bohužel neměřil, ale Barbora si vše pošetřila až do samotného závěru. V šesté sérii o 2 cm přehodila právě Bártovou. Ta už na její výkon nedokázala zareagovat a Barbora se stala mistryní Moravy a Slezska pro letošní rok za výkon 12,17 m.

DVA TITULY PRO TOMKOVOU

Dva mistrovské tituly a k tomu jedno stříbro přidala Helena Tomková mezi ženami. V dálce zvítězila v novém halovém přerovském rekordu 561 cm, když o tři centimetry vylepšila svůj vlastní rok starý výkon. K tomu přidala zlato a další přerovský rekord také v trojskoku (11,32 m). V běhu na 60 m překážek doběhla druhá (8,86 s). Helena ve všech těchto disciplínách patří mezi nejlepší v republice. V letošních průběžných tabulkách je zatím desátá na překážkách, 14. v trojskoku a 16. v dálce.

Mezi ženami další dvě stříbra vybojovala Adéla Balůsková, která byla druhá jak ve výšce (158 cm), tak v dálce (495 cm). V soutěži překážkářek navíc obsadila čtvrtou pozici (9,60 s).

Ve výšce se dařilo také dorostence Veronice Čejnové a junioru Danielu Pátkovi. Veronika o jeden centimetr zaostala za svým vlastním přerovským rekordem a za výkon 164 cm brala stříbrnou medaili. Na dráze má tato nadějná výškařka skočeno dokonce 170 cm a dobře si stojí také v průběžných republikových tabulkách, kde je osmá. Skvěle se v Ostravě předvedl Daniel Pátek, který bral za výkon 188 cm rovněž stříbro. Daniel si vyrovnal svůj osobní rekord a chybí mu jeden centimetr k dorovnání 20 let starého přerovského rekordu.

RYCHLÍK MALIŠKA

Ve vynikající formě je i junior Rostislav Mališka. V rozběhu na 60 m si vylepšil osobní rekord (7,25 s) a postoupil do finále, kde se ale své účasti vzdal.

„Jeho účast jsme zrušili tak, aby tam mohl běžet někdo další, ale ani ten nakonec nenastoupil. Nám šlo hlavně o čas a ten si v rozběhu zaběhl, byl to nový osobák 7,25 s. Jeho hlavní disciplínou na mistrovství budou překážky a možná ještě dvoustovka, uvidíme," prozradil trenér Václav Klvaňa.

O Mališkově rychlostní formě svědčí také fakt, že k přerovskému rekordu Aleše Kácela mu chyběly jen 4 setiny. Do finále se probojoval také ve své parádní disciplíně běhu na 60 m překážek (8,48 s). Ve finále ale bohužel upadl na třetí překážce a běh nedokončil. Náladu si pak spravil ještě jedním halovým osobákem, a to v běhu na 200 m (23,42 s/5. místo).

Mistrovství ČR juniorů a dorostenců se koná již o víkendu 21. – 22. února v Praze.

KOLOMAZNÍK POTVRZUJE FORMU MEZI ŽÁKY

Na utkání žactva v Olomouci se v pátek 12. února dařilo Jonáši Kolomazníkovi, který už podruhé během osmi dnů vylepšil přerovský rekord ve vrhu koulí mladších žáků, a to rovnou o 55 cm! Nové maximum má hodnotu 13,45 m. Další osobní rekord přidal v rozběhu na 60 m (8,10 s) a ve finále si o 5 setin pohoršil, přesto tento výkon stačil na první místo. Kolomazník stejně jako v obou předchozích disciplínách zvítězil také v dálce výkonem 501 cm. (sk)