Domácí šampionát neslyšících atletů hostil v sobotu 28. května brněnský stadion v areálu VUT v Brně. Na soutěžích Českého svazu neslyšících sportovců Oliver hájí barvy SK SKIVELO Olomouc. V Brně se tento mladší žák představil hned ve čtyřech disciplínách – bězích na 60 a 150 m, v hodu míčkem a štafetě na 4×60 m.

Do finále běhu na 60 m prošel naprosto hladce z prvního místa, když si navíc vytvořil nový osobní rekord 9,07 s. Ve finále šedesátky ale už tak suverénní nebyl a vítězství uhájil takříkajíc o prsa. Jeho čas v cíli byl 9,23 s, druhý Dominik Červeňák (I.PSKN Praha) za ním zůstal zpět o 5 setin sekundy.

Stopadesátimetrovou vzdálenost si Oliver vychutnal a ostatním utekl o více než sekundu a bral druhé zlato za výkon 22,91 s. Také tento výkon je nový osobní rekord. Že mu brněnská modrá dráha svědčí, prokázal také v míčku. Za svým osobákem sice zaostal o necelé dva metry, ale i tak mu hozených 39,10 m zajistilo pohodlné vítězství.

Počtvrté se radoval v kombinované olomoucko-ostravské štafetě, která startovala pod názvem Morava. Společně s oddílovým kolegou Matějem Ponocným a ostravskými Danielem Juříčkem a Adamem Buzrlou si doběhli ve štafetovém závodu na 4×60 m pro stříbrnou medaili, když nestačili pouze na čtveřici z Brna. Jejich čas byl 34,61 s.

AUTOR: Martina Koutňáková