Známe již tedy kompletní nominace, které můžete zhlédnout v našich novinách i u nás na webu. Společně s nominacemi budou nyní v dalších vydáních Přerovského a hranického deníku a Nového Přerovska vycházet hlasovací kupony. Prostřednictvím těch můžete hlasovat do kategorie

„Sportovní hvězda čtenářů". Hlasy máte možnost darovat třem nominovaným napříč kategoriemi. Kupony nám pak do 2. března můžete zasílat na adresu redakce – Palackého 22, Přerov 750 02, nebo nám je přinést do redakce osobně.

Nominace na nejúspěšnějšího sportovce roku 2014

Kdo je nominován?

Loňským vítězem hlavní kategorie se stal autokrosový závodník Ladislav Hanák, který figuruje mezi hlavními adepty na zisk prvenství i letos. Má však slušnou konkurenci. Například přerovského siláka Jiřího Tkadlčíka, který v loňském roce zářil nejen v České republice, ale také v Evropě, a to hned ve dvou různých sportech.

V nominaci nesmí chybět také na evropské scéně úspěšní biketrialoví závodníci, bratři Adam a Pavel Procházkovi. Dobré jméno dělali Přerovu za hranicemi České republiky také jezdec rallye Miroslav Zapletal či fitnesska Lenka Červená Bořutová.

Krajánek

Velmi sledovaná bude kategorie Krajánek. Zde se bude rozhodovat mezi několika zvučnými jmény z řad přerovských rodáků, působících za hranicemi našeho regionu. Horkými kandidáty na zisk ocenění jsou jablonecký fotbalista Filip Novák a hokejový reprezentant Martin Zaťovič. Novák se propracoval mezi opory Baumitu Jablonec, a řekl si tak o pozvánku do reprezentace. Zaťovič se blýskl v národním dresu na mistrovství světa dvěma brankami.

Mezi dospělými kolektivy si to mezi sebou rozdají hokejoví Zubři, stříbrný tým extraligových tenistů a v neposlední řadě například přerovské kuželkářky, které patří stabilně ke špičce v republice.

Mládež

Nesmíme zapomínat na kategorie mládeže, mezi mladými jednotlivci nalezneme nejvíce nominovaných sportovců. Primát v kategorii obhajuje kanoista Josef Havlík, který patří mezi favority i letos. Další zajímavá jména jsou házenkářský talent Stanislav Kašpárek, dráhový cyklista Lukáš Kolařík, moderní gymnastka Michaela Šlosarová či veslařka Magdalena Juziková. Mladých tváří bude k vidění v Městském domě určitě spousta i díky kategorii mládežnických kolektivů, což je pro přerovský sport jedině dobře.

Galavečer zpestří Kamila Nývltová

Při galavečeru se také dozvíme jméno nejúspěšnějšího trenéra, veterána a osobnosti. Další persóna pak bude slavnostně uvedena do síně slávy. Celým večerem budou provázet moderátoři Radek Jirgl a Radek Šilhan, který stojí i za pořadatelskou agenturou. Program zpestří svým vystoupením Kamila Nývltová, Gabriela Goldová, Eva Matějovská a přední artisté.

Logo akce

Logo akce