Právě trenér Zubřic Radim Vlček si ji vyhlídl jako jednu z posil pro nový ročník extraligy žen. Dvaadvacetiletá smečařka či univerzálka drobnější postavy se tak sžívá nejen s novým týmem, ale také s odlišnou kulturou.

„Pocházím z většího města, tady je to menší, moc lidí nemluví anglicky,“ prozradila v rozhovoru sympatická Američanka.

Jak se vůbec zrodilo vaše angažmá právě v Přerově?
Ve Slovinsku jsem se připojila ke skupině, která pomáhá americkým děvčatům dostat se do profesionálního týmu. Byl to můj sen, hádám, že trenér si mě tam všiml. Nabídl mi zkoušku v Přerově a dopadlo to tak, že zůstávám (usmívá se).

Jak se vám tady zatím líbí?
Je to tady o dost jiné než v Americe, ale je to zábava. Užívám si to, holky jsou úžasné.

V čem vnímáte ty největší rozdíly?
Styl volejbalu je trošku jiný, na to si musím zvykat. Také na lidi, pocházím z velkého města, tady je to menší, moc lidí tady nemluví anglicky. Ale je to v pohodě.

Co jazyková bariéra, nemáte třeba problémy rozumět všem pokynům trenéra?
Napřed to byl boj, trošku jsem se bála s lidmi mluvit. Ale skoro každá holka v týmu mluví anglicky opravdu dobře, to mi moc pomáhá. Když zrovna nevím, co se děje, stoupnu si někam dozadu, sleduji ostatní a pak je prostě kopíruji (usmívá se).

Přerovské volejbalistky a trenér Radim Vlček. Ilustrační foto
Extraliga v Přerově startuje! Zubřice jdou na OstravuUž za sebou máte i první zápas, ve Šternberku jste v dramatickém utkání zvítězily 3:2. Tak jaké to bylo?
Byl to pro mě trošku nervák, profesionálně hraji první rok, takže to bylo vzrušující. Zároveň úžasné, je super, že jsme vyhráli. Byl to určitě těžký zápas, po celou dobu vyrovnaný. Je dobře, že jsme to zvládli, teď na to musíme navázat a jít dál.

Arianna Personová proti Šternberku
Sety: 3
Body: 7
Bloky: 1
Úspěšnost útoku: 32 %