Do krásného prostředí v podhůří Savojských Alp se trojice Aleš Dedek, Jiří Klíma a Václav Klakurka vypravila s předstihem, aby si řádně „osahala“ tratě závodu.

Největší problémy pro všechny dělala trať kola, kdy přímo strmé stoupání vystřídaly ještě prudší sjezdy. Trať byla po nočním dešti mokrá, a tak na kluzkých kamenech a kořenech nebyla nouze o krkolomné pády.

Předjíždění bylo také dosti obtížné, neboť lesní pěšiny byly značně úzké. Na 165 startujících z řad profi i amatérů čekalo 1,5 km plavání v místním jezeře, 30 km na horském kole a 10 km běhu, obojí v okolním kopcovitém terénu.

Plavání v podobě dvou okruhů natáhlo startovní pole do nebývalé délky. Nejrychleji zaplaval Němec Dietz, ale ihned na začátku kola měl defekt, a tak pro něho závod skončil. Klakurka přiběhl po plavání do prvního depa na 28. pozici, Klíma na místě 50. a Dedek 78.

První ze dvou cyklo okruhů byl vcelku bez problémů, ale ve druhém kole se rychlejší závodníci začali potkávat s pomalejšími plavci a předjíždění se stávalo problémem.

Nemluvě o nezaviněných pádech ve sjezdech. Toto všechno potkalo i přerovské trio. Nejvíce na to doplatil Klíma, kdy ve sjezdu měl pád přes pomalejšího soupeře, poničil přehazovačku a přestaly mu fungovat lehčí převody. Těžké převody mu ubíraly množství sil, které mu potom chyběly na závěrečný běh.

Klakurka s Dedkem s malými problémy zajeli kolo na výbornou a závěrečným strhujícím během si pozice ještě vylepšili. V cíli se nakonec z vítězství radoval a mistrem Evropy se stal Francouz Batelier.

Klakurka skončil celkově 25., Dedek 31. a Klíma 57. V kategorii 25 – 29 let vy

bojoval Klakurka nepopulární čtvrté místě. Klíma v kategorii 20 – 24 let obsadil osmou pozici a Dedek v kategorii 30 – 34 let získal bronzovou medaili. Mohlo to být ale ještě lepší, shodli se všichni tři triatleti AD Pemap.

Nakonec však rozladění opadlo, je to přeci jenom sport, ale medailová žeň mohla být bohatší. Poslední tečkou za Českým pohárem v terénním triatlonu bude o tomto víkendu závod v Hradci Králové.

(fan)