„Kromě úplného začátku, kdy musela Laura Frigová hned střídat kvůli bolavé patě a tím se asi trochu narušila týmová koncentrace, jsme utkání celkově zvládli dobře,“ ohodnotil první utkání asistent prostějovského kouče Lubomír Petráš.

Přerov favorita zlobil jen zkraje prvního setu. V něm vedl 3:0. Agelky se ale postupně začaly na hru více koncentrovat a přerovské sokyně přehrávat. Výborně se dařilo Barboře Gambové a tak první set derby patřil domácím v poměru 25:17.


Agelky ovládly i zbylé dvě části. Ve druhém setu Čadův tým naprosto dominoval, a to i s mladičkou Cruzovou na palubovce. Výhra 25:11 jen podtrhuje nadvládu Prostějova. Ve třetí části se Přerov znovu zlepšil a začal mistryním více odporovat, ale na žádné překvapení to nestačilo. Agelky vyhrály 25:17 a celkově 3:0 na sety.

„Potíže nastávaly pouze tehdy, jakmile nás Přerov víc zatlačil podáním, například ve druhé polovině třetí sady. Důležité bylo, že se s nelehkou situací slušně popasovala mladá Sarah Cruzová a střetnutí jsme poměrně hladce drželi ve své moci,“ dodal Petráš.
„Do utkání jsme vstoupili výborně a vypadalo to, že bychom si mohli zahrát vyrovnanou partii. Bohužel soupeř nám v prvním a hlavně ve druhém setu hodně utekl, byl jednoznačně lepší. Až v poslední sadě jsme zvedli hlavy a ukázali, že tyhle vzájemné zápasy by nemusely být úplně jasné,“ řekl po utkání kouč Přerova Libor Galík.

VK AGEL Prostějov – Volejbal Přerov 3:0 (17, 11, 17)

Stav série: 1:0. Rozhodčí: Dmejchal a Horký. Čas: 65 minut. Diváků: 400.

Prostějov: Emontsová, Frigová, Casalisová, Gambová, Herelová, Hindriksenová, libero Kovářová - Cruzová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.

Přerov: Gálíková, Jehlářová, Svobodová, K. Kohoutová, Dostálíková, Zatloukalová, libero Šádková – Ticháčková, L. Kohoutová, Stavinohová. Trenér: Libor Gálík.