Na šedesátce svou roli lídra letošních českých tabulek s přehledem potvrdil. Z rozběhu postoupil hladce i s vypuštěným závěrem a své možnosti naznačil časem 7,22 s, jen 5 setin za osobákem.

Ve finále soupeře rozdrtil nevídaným náskokem - své maximum posunul až na čas 7,15 s a nejbližšího soupeře za sebou nechal o 9 setin! Hned v úvodu šampionátu se tak Adam mohl radovat ze své první republikové medaile a rovnou zlaté.

Tereza Válková a Jonáš Kolomazník
Kolomazník bojoval na MČR se Svobodou. V přerovském rekordu získal bronz

V neděli byly na programu běhy na 150 metrů. Této disciplíně letos vévodil Štěpán Vardžák z Rožnova pod Radhoštěm, který měl jako jediný ve startovním poli osobák pod 17 sekund (16,92 s).

Kolář odjížděl do Prahy s druhým časem letošních tabulek, avšak se značnou ztrátou na rivala z Valašska (17,39 s). V rozběhu ale ukázal, že je opravdu skvěle připravený - viděli jsme hladký postup do finále a nový osobák 17,17 s.

Do finále mu připadla dráha hned vedle favorita Vardžáka. Hoši předvedli pořádnou a vyrovnanou bitvu o mistrovský titul - ten nakonec s náskokem pouhých tisícin sekundy vyhrál Vardžák, on i Kolář si ale vylepšili osobáky na skvělých 16,90 s.

Adam Kolář se tak stal nejúspěšnějším přerovským závodníkem na letošních halových MČR - jako jediný získal dvě medaile.

Autorka: Martina Koutňáková