Dorostenci

1.FC Přerov – SK Uničov 1:2 (1:2)

Body soupeři přerovských starších dorostenců v divizi přišly jistě vhod při jejich záchranářských starostech. Přerov vedl brankou Skalky. Druhá půle byla sice v režii 1. FC, ovšem bez vstřeleného úspěchu v podobě gólu.

1.FC Přerov – SK Uničov 0:3 (0:0)

„Omlazená sestava se sedmi hráči ročníku 94 vzdorovala pouze do úvodu druhé půle, kdy jsme zbytečně inkasovali po standardní situaci. Po inkasované brance jsme sice hru otevřeli, ale na stálý tlak to nestačilo. Naopak otevřená obrana ještě ke konci zápasu dvakrát padla,“ zhodnotil souboj trenér mladších dorostenců Smékal.

Žáci

Sigma Olomouc B – 1.FC Přerov 1:1 (1:1)

Áčko starších žáků v divizi vydolovalo bod za remízu. Přerov dokonce vedl od 5. minuty brankou Šojdra. „Přijeli jsme do Olomouce neprohrát a to se nakonec podařilo. Hráči se vydali ze všech sil a dohrávali zápas na hranici svých možností. Všichni zaslouží pochvalu, především však Jedlička, Jiřík, Jurčík, Šojdr a Kyselák,“ neskrýval radost ze zisku bodu trenér Švehlík.

Před posledním kolem je však matematika jasná, pokud chce mít Přerov jistotu, že se v soutěži udrží, a nechce se ohlížet na další výsledky, musí získat alespoň bod v souboji s lídrem divize z Hranic, už jistým postupujícím do MSŽL.

Sigma Olomouc B – 1. FC Přerov 0:0

Bezbrankovou remízu ohodnotil trenér Grečmal: „Zápas se odehrával za slunečného počasí na umělé trávě, která sálala jako pekelná výheň, proto zaslouží všichni hráči uznání, že za těchto podmínek zvládli odehrát tento zápas vcelku ve vysokém nasazení. Nad ostatní na straně Přerova vyčnívali Horák, Svatoš, Grečmal a Vajda.“

1. FC Přerov B – Slovan Černovír 4:0 (1:0)

Palinek se blýskl hattrickem v utkání krajského přeboru starších žáků, jednu branku přidal Trnčík, přesto trenér Vrána až tak spokojen nebyl: „Mnohem více si cením výkonu v zápase s Hranicemi, přestože jsme prohráli. Dnes jsem spokojen jen s výsledkem. Od hráčů jsem čekal mnohem víc. Je škoda, že kluci nejsou schopni dobré výkony opakovat.“

1. FC Přerov B – Slovan Černovír 0:1 (0:1)

Mladší rezerva žáků nezvládla první půli. Ve druhém dějství byla vidět touha po změně stavu, ovšem důraz a někdy i ten pověstný krůček byly chybějícími faktory ve hře Přerova.

Přípravky

Starší přípravky zažily derby s Viktorií Přerov. Áčko zvítězilo 5:2 a prohrálo 1:6, za 1. FC střelci branek: Kučera a Motáň 2, Vojtková a Kudlička. Starší béčko prohrálo 1:4 a zvítězilo 7:1, góly: Mirga 5, Večerka, Mirvald a Skřeček.

Ženy

Comfort Dobratice – 1. FC Přerov 2:3 (1:2)

Přerovským děvčatům se dařila hlavně hra dopředu. Stará bolest – neproměňování šancí – připravila 1. FC o výraznější vítězství. Střelkyněmi souboje ze strany 1. FC byly Jemelíková, Sehnalová a Mokrušová.

Další zápasy

Fotbalistky Přerov už dnes přivítají Holešovské holky od 17 hodin. Naopak v sobotu odjíždějí do Holešova k závěrečnému utkání ligy žen s SFK ELKO Holešov. V sobotu rezervy žáků odjíždějí do Nových Sadů. V neděli pak dorostenci zakončí sezonu v Zábřehu. Muži zajíždějí do Bělotína. Áčka žáků, jmenovitě to starší, čeká v neděli nejtěžší utkání sezony s Hranicemi, hraje se v 10 a v 11.45 hodin. „Kluci budou potřebovat vaši podporu,“ nepřímo vyzývá trenér Švehlík k účasti fanoušky nejen 1. FC Přerov. Už zítra si to rozdají starší přípravky v dalším derby, kdy od 16 hodin přivítají Pozemní stavby Přerov. (lj)