VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nové Přerovsko

3.6.2018

Air-auto-moto Veteránfest: parádní stroje a stovky lidí. Podívejte se

VIDEO / FOTOGALERIE / Na tři stovky historických automobilů značky Rolls-Royce, Praga, Aero, Tatra, Fiat ale také motocyklů Harley Davidson, BMW, Indian nebo Jawa zazářily v sobotu 2. června na drahotušském letišti, které hostilo jubilejní desátý ročník Air-auto-moto Veteránfestu.

11.7.2017

Na Přerovsku proběhla dopravně bezpečnostní akce „Prázdniny“

Na teritoriu územního odboru Přerov proběhla ve dnech 4. a 9. července v době od 6.30 do půlnoci druhá etapa dopravně bezpečnostní akce s názvem „Prázdniny“.

19.2.2016

V rybářské soutěži Deníku vyhrál devítiletý školák Petr Bubeníček

Střední Morava - Někdo rybaří celý život a velké úlovky ho míjejí. Na devítiletého Petra Bubeníčka se štěstí už usmálo. Loni v létě totiž chytil zatím svůj největší úlovek, pětasedmdesát centimetrů dlouhou štiku. Ryba mu teď udělala radost podruhé. Petr Bubeníček zvítězil v soutěži regionálního Deníku Můj rybářský úlovek roku 2015. Porazil stovky zaslaných fotografií rybářů a jejich úlovků z Olomouckého i Zlínského kraje.

24.2.2015

Představujeme kandidáty na Mazlíčka roku 2015 - 2. kolo

Střední a východní Morava - Je právě váš pejsek na každé fotografii doslova k pomazlení? Máte zajímavé fotky vaší kočičky?

27.11.2013

V Horní Moštěnici zaplatí lidé méně za odpady. Umí s nimi hospodařit

Horní Moštěnice – Obyvatelé Horní Moštěnice se mohou radovat. Poplatky za odpady jim obec o stokorunu sníží. Namísto pěti stovek tak zaplatí čtyři. Za to, že vzorně třídili. A také díky zcela zásadní změně v nakládání s odpady, ke které se zastupitelstvo uchýlilo v posledních třech letech.

3.8.2013

Na řadě míst Olomouckého kraje padly teplotní rekordy

Olomouc – Na řadě míst Olomouckého kraje dnes padly teplotní rekordy. Nejtepleji bylo v Pasece na Olomoucku, kde meteorologové naměřili 37,3 stupně Celsia, což je nejvyšší hodnota za dobu pozorování v této meteorologické stanici.

7.6.2013

Hasiči z Přerova vyrazili do Čech, budou odčerpávat vodu

Přerov – Zabalit věci do batohu, vytáhnout ze skříňky gumáky, naposledy zkontrolovat techniku a rozloučit se s kolegy. Devítičlenná skupina dobrovolných a profesionálních hasičů z Přerova vyrazila v pátek směr Praha.

25.4.2013

Odloženo. Protipovodňová zídka na nábřeží E. Beneše zatím nebude

Přerov – Mnoho povyku pro nic. I tak by se dala s odstupem času nazvat snaha města o zbudování protipovodňové zídky na nábřeží Edvarda Beneše.

16.1.2013

Tříkrálová sbírka v Přerově a okolí vynesla 691 tisíc, je to více než loni

Přerov – Během Tříkrálové sbírky, která se uskutečnila počátkem ledna v Přerově a okolních obcích, se vybralo celkem 690 tisíc 980 korun. Je to o patnáct tisíc korun více než loni, což je pro oblastní charitu povzbudivá zpráva. Ukazuje se, že nejsme k problémům druhých lidí lhostejní.

2.11.2012

Čtvrť jen pro vyvolené aneb psům vstup zakázán

Přerov – Značka v Hostýnské ulici, která upozorňuje kolemjdoucí, že sem „pes nesmí", pořádně hnula žlučí starousedlíkům z rodinných domků u přerovského hřbitova. Pejskaři, zvyklí venčit v této klidné čtvrti své čtyřnohé miláčky, jsou přesvědčeni, že sem podobné omezení nepatří. Umístění značky překvapilo i pracovníky magistrátu.

AKTUALIZOVÁNO
31.3.2012

Kdo je lepší? Hasiči si to rozdali mezi sebou na Radslavské přilbě

Radslavice – Při zásazích, které simulují situace z reálného života, změřilo v sobotu své síly v Radslavicích sedmadvacet jednotek dobrovolných hasičů. Noční soutěž hasičské všestrannosti s názvem Radslavská přilba se konala už pojedenácté a nechyběli na ní ani hosté z Polska či Slovenska. Vítěznou trofej si odvážel Sbor dobrovolných hasičů z Dřevohostic, jako druhý se umístil slovenský tým ze Zlaté a bronz patřil domácím z Radslavic.

3.2.2008

Karneval v Dluhonicích navštívil i primátor Přerova

Redakční pošta - Letošního dětského karnevalu v Dluhonicích se zúčastnilo téměř stovka krásných masek a nepočítaně doprovodných rodinných příslušníků.

2.2.2008

Světlušky zazářily a vyhrály

Redakční pošta- K překvapení a radosti trenéra a choreografa J. Gajzbachera dokázaly mažoretky Světlušky z TŠ Atlas Přerov proměnit své dvouleté tréninkové úsilí ve zlaté umístění na soutěži O zlatý pohár města Ostravy v sobotu 26. ledna.

2.2.2008

Plesová sezona na Přerovsku pokračuje

Přerov - I tento víkend ovládne Přerovsko tanec a zábava. Ples mají přerovské zdravotnice i zahrádkáři v Horní Moštěnici,Dřevohosticebudou patřitŠibřinkám pro děti i dospělé,

26.1.2008

Kulturní lákadla roku 2008

Přerovsko -Na divadelní vystoupení, výstavy i koncerty různých žánrů se mohou v letošním roce těšit Přerované. Většina měst a obcí už má zpracovaný takzvaný kulturní kalendář na rok 2008. Zatímco některé akce patří mezi tradiční, nebude chybět i několik novinek.

25.1.2008

Plesy pořádají hasiči, zahrádkáři, ale také myslivci

Přerov- I tento víkend ovládnePřerovsko tanec a zábava. Ples pořádájí přerovští vojáci, stužky dostanou studenti průmyslové školy a kojetínského gymnázia, Brodku bude kralovat Divadelní ples, Horní Moštěnici a Radslavicím Hasičský ples a Dřevohostim prozměnu zase myslivecký.

18.1.2008

Plesová sezona na Přerovsku je v plném proudu

Přerovsko -Ženy a dívky v pestrých šatech, muže ve fracích a v rukavičkách, ale také spoustu zábavy, dobré hudby a v neposlední řadě také tance, to vše nabízí tradiční plesová sezona. Pokud ještě nevíte, na který z nich vyrazit, přinášíme přehled plesů, které se v těchto dnech konají na Přerovsku.

13.1.2008

Cyklostezky, stojany na kola, Jižní čtvrť a zbytečné hodiny

REDAKČNÍ POŠTA - Město Přerov by se mohlo stát vzorem pro budování cyklostezek. Leckteré okolní město by mohlo závidět! Přesto všechno by se mohlo pro cyklisty ještě mnohé udělat.

12.1.2008

Komponovaný pořad o dřevohostickém kantoru Josefu Schreierovi měl úspěch

Praha/Dřevohostice - Hudební odpoledne pod názvem Josef Schreier, kantor z Dřevohostic - moravský Jakub Jan Ryba se uskutečnilo v sobotu 8. prosince v přednáškovém sále Národního muzea v Praze.

5.1.2008

Přerovsko v roce 2007: Byli jsme při tom

Přerov - Padla komuna, přijel prezident ale také vybouch parovod. Přinášíme vám přehled nejdůležitějších událostí, které se staly v letošním roce.

26.12.2007

V přerovské škole si užili pohádkový týden

Přerov - Vánoce patří dětem a pohádkám. Nejinak tomu bylo po celý předvánoční týden v naší škole. Hned v pondělí se děti začaly připravovat na pohádkovou vypravěčskou soutěž Povídám, povídám pohádku.

25.12.2007

Příprava na Vánoce ve školce v Prosenicích

Prosinec - Pro maminky, babičky, tatínky a přátele školy se otevřely dveře mateřské školy v Prosenicích.

24.12.2007

Berušky z Tovačova nacvičily živý betlém

Tovačov - Živý betlém nacvičily děti z oddělení Berušek tovačovské mateřské školy.

23.12.2007

Bezuchovské vánoční vystoupení

Bezuchov -Svou vánoční tradici představila mála záhorská obec Bezuchov.

15.12.2007

Nejlepší med v České republice je z Přerovska

Přerovsko - V letošním roce se ve Výzkumném ústavu včelařském v Dole sešlo 250 vzorků z celé České republiky.

15.12.2007

Vyhlásili soutěž o fasádu roku

Přerov -Ve snaze o zlepšení vzhledu města pořádá Statutární město Přerov pátý ročník soutěže Fasáda roku.

9.12.2007

Přerovská skupina Codex pokřtila v Praze nové CD

Přerov/Praha -Přerovská skupina Codex pokřtila ve středu 21. listopadu své nové CD. Tato velkolepá akce se konala v prostorách překrásného Břevnovského kláštera.

8.12.2007

Kalendář vánočních akcí na Přerovsku

Přerovsko - Vánoce se kvapem blíží a s nimi narůstá i napětí. Pokud si chcete odpočinout od pečení cukroví, kupovaní dárků a tradičního předvánočního úklidu, určitě zavítejte na některou z výstav s touto tematikou či na vánoční jarmark.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT