K první dopravní nehodě vyjížděli policisté před šestou hodinou ráno. Místem střetu se stala silnice mezi obcemi Sušice a Lipník nad Bečvou - Nové Dvory.

"Řidič vozidla Ford jel od Sušice a na přímém úseku silnice mu před vozidlo náhle vběhla daněla, do které narazil. Policisté odhadli škodu na vozidle na 55 tisíc korun," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

O čtvrt hodiny později řidič vozidla Volkswagen narazil do srnce, který mu náhle skočil do jízdní dráhy z pravé příkopy na silnici mezi obcemi Vysoká a Dub. Policisté odhadli škodu na vozidle na 52 tisíc korun.

K třetí srážce se zvěří policisté vyjížděli o půl jedenácté večer na silnici mezi Přerovem a Rokytnicí. Řidiči mazdy na přímém úseku komunikace bezprostředně před vozidlo vběhl z pravé strany srnec, kterého srazil. Majiteli vozidla vznikla škoda za jedenáct tisíc korun.

"Ve všech případech byla u řidičů provedena dechová zkouška na alkohol s negativními výsledky. O uhynulou zvěř se postarali myslivečtí hospodáři," uzavřel Libor Hejtman.