"Šetřením na místě vzápětí zjistila, že jednatřicetiletá řidička jela ve směru od Přerova na Břest ve vozidle VW Passat a přejela do protisměru, kde v té době projíždělo vozidlo. Jeho řidič, aby zabránil kolizi mezi auty, tak začal brzdit a zajel ke krajnici. Řidička na to zareagovala tak, že strhla řízení zpět do svého pruhu," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Střetu se podařilo zabránit, ale passat skončil částečně vpravo mimo komunikaci v trávě. Po provedené dechové zkoušce bylo jasné, co bylo hlavní příčinnou havárie vozidla. Řidička neřídila zrovna ve střízlivém stavu a to zjevně ovlivnilo její schopnosti reagovat adekvátně na silniční provoz.

Řidička nedala přednost a po srážce skončila i s druhým řidičem v nemocnici.
Bouračka u Kojetína: řidička nedala přednost, dva zranění

"Hodnoty, které byly naměřeny, se zastavily na 2,72 a 2,84 promile alkoholu v dechu. Hazardní jízda nezodpovědné ženy se naštěstí obešla bez zranění," doplnila Zajícová.

Hlídka podnapilou ženu převezla do nemocnice k odběru biologického materiálu. Orientační test na návykové látky byl čistý. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na dvacet tisíc korun. V souvislosti s nehodou byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.