„V sedm hodin osmnáct minut se na přejezdu srazil osobní vlak ze Šumperka do Nezamyslic s nákladním fekálním vozem. K žádnému zranění nedošlo, škody ještě nejsou vyčíslené,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Jan Kučera. Ke střetu došlo na přejezdu bez závor, ale se světelnou signalizací.

„Nic nenasvědčuje tomu, že by signalizační zařízení nefungovalo, ale případ stále šetříme,“ naznačil Kučera.

Řidič nákladního auta vjel zřejmě na přejezd v době, kdy se k němu blížil osobní vlak.

Zdeformovaný náklaďák

„Lokomotiva narazila do zadní části nákladního auta, které následně utrpělo deformaci,“ řekl ředitel Hasičského záchranného sboru v Přerově Miroslav Čoček a dodal, že fekální vůz se nárazem nepřevrhl a ani vlak nevykolejil. Lokomotivě se při nárazu utrhl plášť v místě střetu. Nehoda se stala na málo používané účelové komunikaci vedoucí k čistírně odpadních vod, auto proto silniční provoz neblokovalo.

„Cestujícím, strojvedoucímu ani řidiči auta se nic nestalo, takže jsme cestující vyzvali, aby vystoupili a přešli ke kojetínskému nádraží, které nebylo příliš vzdálené,“ doplnil Čoček.

„Poté jsme místo předali hasičům Správy železniční dopravní cesty.“

Nehoda vlaku a fekálního vozu u Kojetína

Vlaky hodinu a půl nejezdily

Provoz na železnici se kvůli nehodě zastavil na jednu a půl hodiny.

„Dva rychlíky a jeden osobní vlak jsme nahradili autobusy. V 8.45 byl provoz na trati obnoven,“ řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Náhradní autobusy převezly cestující z Kojetína do Chropyně.

„Chtěla jsem z Kojetína odjíždět v 8.35, ale autobus pro nás přijel až asi za deset minut devět. Dovezl nás do Chropyně a tam jsme přestoupili na rychlík. Do Přerova jsem přijela s více než dvacetiminutovým zpožděním. Autobusů jelo několik, ale všechny byly úplně plné, nemohly pojmout to množství lidí,“ popsala cestující Kateřina Macháčková. Zpoždění postihlo v dopoledních hodinách i vlaky z Přerova směrem na Olomouc a Bohumín, protože vlaky čekaly na přípojné spoje.