O sobotní noci se před jízdou posilnil alkoholem dvaadvacetiletý řidič audi, který jel směrem od Jateční ulice k Náměstí TGM. V Mostní ulici nezvládl řízení a přední částí vozu narazil do sloupku na okraji chodníku.

„Následnou provedenou zkouškou mu byla naměřena hodnota 1,88 promile alkoholu v dechu a opakovanou 1,90 promile,“ sdělila mluvčí přerovských policistů Miluše Zajícová.

Muž vyvázl bez zranění, ale na vozidle vznikla škoda za třicet tisíc a na železném sloupku za pět tisíc korun.

„Mladý řidič je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí odnětí svobody až na tři léta nebo peněžitý trest,“ řekla mluvčí.

V Polkovicích skončil v neděli na zemi šestačtyřicetiletý cyklista. Pětašedesátiletý řidič Škody Fabie, který jel ve směru od Prostějova na Kojetín, nedodržel při jeho předjíždění bezpečnou vzdálenost. Na vozovku ho srazil zpětným zrcátkem. Sanitka odvezla cyklistu do přerovské nemocnice, kde odhadli léčbu jeho lehkého zranění na jeden týden.

„I v tomto případě se potvrdilo požití alkoholu, ale tentokrát u cyklisty. Nadýchal 1,91 promile alkoholu. U řidiče byla zkouška negativní,“ uvedla Zajícová s tím, že je nehoda nadále v šetření. Na kole byla vyčíslena škoda za pětistovku.

Během tří posledních dnů minulého týdne zaevidovali přerovští policisté třináct dopravních nehod. Dvě osoby při nich byly zraněny těžce, jedna lehce. V jednom případě způsobila havárii srnka.

„Celková škoda byla vyčíslena na 213200 tisíc korun,“ uzavřela policejní mluvčí.