„Narazil předkem auta do zadní části Volkswagenu Transporter, zaparkovaného u cesty,“ popsala přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková. Náraz vymrštil volkswagen na další vůz – Citroen Xsara, který stál před ním, a ten se zase odrazil na před ním stojící Citroen Berlingo.

„V době nehody naštěstí v autech nikdo nebyl, takže se obešla bez zranění,“ řekla mluvčí. Celková škoda na poškozených vozidlech se ale vyšplhala na čtvrt milionu korun. Viník dostal na místě pokutu 2 tisíce korun.

Neopatrnost při couvání způsobila v noci na neděli bouračku přímo v centru Přerova, a to na náměstí T. G. Masaryka. Devětapadesátiletý šofér seatu zachytil při couvání předkem svého auta o kovový sloupek na kraji chodníku.

„Ten se po nárazu vyvrátil a je poničený. Škoda na autě je 5 tisíc, na sloupku pak 1 tisíc korun,“ upřesnila mluvčí. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška.

Lehkým zraněním sedmačtyřicetileté ženy skončila srážka několika aut, ke které došlo v neděli kolem třetí hodiny odpoledne v Kojetíně. Třiapadesátiletý řidič jel ve voze Ford po vedlejší silnici směrem ke křižovatce s ulicí Olomoucká.

Při předjíždění přes křižovatku na náměstí Dr. E. Beneše nedal přednost v jízdě jeepu, jedoucímu po hlavní silnici. Jeho devatenáctiletá řidička už nedokázala zabránit střetu a narazila přední částí auta do zadku vozu Ford.

„Náraz vymrštil auto na levý bok projíždějící Škody Octavie, která stála v křižovatce a řídil ji devětačtyřicetiletý muž,“ popsala dále Urbánková.

Bilancí havárie je lehce zraněná spolujezdkyně řidiče fordu. Sedmačtyřicetiletou ženu převezla záchranka do nemocnice v Kroměříži. Podle lékařů utrpěla zranění, které si vyžádá dobu léčení na jeden týden.

Alkohol u všech účastníků na místě vyloučila dechová zkouška.

„Největší škodu, 70 tisíc, má majitel fordu. Majitelka jeepu ji vyčíslila na 20 tisíc a řidič škody octavie na 30 tisíc,“ doplnila Urbánková. Okolnosti srážky i míru zavinění nyní prošetřují policisté.