První nehoda se stala v pátek kolem půl desáté večer na silnici mezi Bystřicemi pod Hostýnem a Přerovem, a to za odbočkou na Želatovice. Devatenáctiletá řidička vozu Seat vyjížděla z táhlé pravotočivé zatáčky a zřejmě se lekla auta, které na silnici bouralo už dříve. Provoz v té době řídili policisté s přenosnými kužely a osvětlením.

„Mladá žena najela autem na přenosné dopravní kužely s osvětlením a dostala se mimo vozovku. Přední částí vozu narazila do svislého dopravního značení a uvízla v příkopu," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že řidička při nehodě utrpěla lehké zranění. Alkohol vyloučila dechová zkouška a škoda je 50 tisíc korun.

Další nehody měly společného jmenovatele, a tím byla lesní zvěř. První se stala v pátek před půlnocí na silnici mezi Lhotou a Paršovicemi. Řidiči vozu Seat Leon vběhla nečekaně do jízdní dráhy lesní zvěř, která po střetu odběhla neznámo kam. Ke zranění řidiče nedošlo a škoda je 15 tisíc korun.

Uhynutím srnce skončila naopak nehoda, ke které došlo v sobotu po čtvrté hodině ráno na silnici před obcí Želatovice. Srnec vběhl z pravé strany pod kola vozu Volkswagen Golf. Uhynulé zvíře převzal zástupce mysliveckého sdružení. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška a škoda je 35 tisíc korun.

Ve stejný den krátce před polednem došlo k dalšímu střetu se zvěří v Želatovicích.

„Řidiči nákladní soupravy DAF vběhla z pravé strany do jízdní dráhy srna, kterou náraz odhodil do příkopu, odkud utekla na pole. Policisté na autě nalezli stopy srážky se zvěří," řekla mluvčí. Řidiči se nic nestalo a škoda je 20 tisíc korun.