Na místo nehody vyjížděli hasiči v úterý po poledni. Z rychlíku na trati mezi Přerovem a Brnem evakuovali na tři desítky cestujících, které pak přepravili do železniční stanice v Přerově.

Střet dodávky s vlakem se naštěstí obešel bez zranění, omezena byla ale doprava v tomto úseku a spoje nabraly zpoždění.

„Jednačtyřicetiletý řidič dodávky, který jel krátce po poledni ve směru od Bochoře, přehlédl vlivem ostrého slunce fungující světelné signalizační zařízení. Narazil přední částí auta do projíždějícího rychlíku, a to konkrétně do prvního vagonu za lokomotivou,“ popsala mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Náraz odhodil dodávku zpět na silnici, kde zůstala stát. Vlak zastavil za železničním přejezdem. Dechová zkouška, kterou provedli na místě policisté, byla jak u strojvedoucího, tak i řidiče dodávky negativní. Přepravu lidí z vlaku do vozidel náhradní dopravy pomáhali zajišťovat hasiči.

„Na autě je předběžná škoda 200 tisíc korun, stejná vznikla i na vlakové soupravě. Dalších 300 tisíc korun vyčíslily dráhy na výluce, zpoždění a opatřením, souvisejícím s nehodou,“ upřesnila mluvčí.

Policie případ uzavřela uložením pokuty v příkazním řízení.

Nehoda motorkáře v Radslavicích
Náklaďák smetl motorkáře, utrpěl zranění
Podjezd v Předmostí čeká rozšíření, v Lýskách zase vznikne nová mostní konstrukce. Řidiči se musejí připravit na uzavírky.
Řidiče čekají uzavírky podjezdů v Lýskách a Předmostí