"Na místě policisté zjistili, že řidič osobního vozidla značky Fiat, který jel od Kojetína směrem na Kovalovice vjel do křižovatky v katastru obce Popůvky u Kojetína, i když měl dle dopravního značení dát přednost vozidlům jedoucím po hlavní komunikaci. Do křižovatky najel v okamžiku, kdy tudy projíždělo dodávkové vozidlo značky Toyota, které řídil poškozený ve směru od D1 na Křenovice," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Detektivové z NCOZ prohledávali v pondělí kancelář náměstka olomouckého hejtmana a přerovského radního Michala Záchy (ODS) v budově na Masarykově náměstí až do odpoledních hodin.
Zadržení Záchy: přerovští zastupitelé v šoku. Nějak jsem to čekala, zaznělo také

V důsledku střetu mezi vozidly, byla toyota odhozena a zůstala stát v pozici na boku na účelové pozemní komunikaci vedoucí k místní firmě. "Řidič toyoty byl lehce zraněn a z preventivních důvodů, na základě lékaře zasahujícího na místě nehody, převezen do Fakultní nemocnice Olomouc. Nepotvrdilo se, že by některý z účastníků nehody před jízdou popíjel alkoholické nápoje," doplnila Zajícová.

Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 510 tisíc korun.