Cisterna převážející hnojivo se z dosud nezjištěných příčin převrátila na bok. Tovární ulice byla až do večera v místech za autobusovým nádražím uzavřena v obou směrech a doprava odkláněna do okolních ulic.

„Nákladní vozidlo Scania s cisternovým návěsem, převážejícím tekuté hnojivo, se po projetí levotočivé zatáčky v Tovární ulici převrátilo na pravý bok. Narazilo přední částí do oplocení přilehlého objektu," vylíčila krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Osmatřicetiletý řidič vozu naštěstí neutrpěl zranění a alkohol u něj vyloučila dechová zkouška.

Komunikace byla po nehodě v obou směrech uzavřena a policisté prováděli odklon dopravy přes okolní ulice. Znovu průjezdná byla teprve kolem desáté hodiny večer.

Přivolané jednotky hasičů musely likvidovat sorbentem nejen uniklé hnojivo z cisterny, ale zasypávaly také naftu, která vytekla na silnici.

„Z cisterny o objemu 30 metrů krychlových uniklo hnojivo na komunikaci a do příkopu. Z vozidla se dostala na cestu také nafta. Podařilo se nám únik provizorně zastavit. Řidič zajistil náhradní vozidlo na přečerpání zbylé látky z havarované cisterny," konstatovala krajská mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková s tím, že o celé události byli informováni také pracovníci odboru životního prostředí magistrátu a Vodovodů a kanalizací.

Škoda na tahači a návěsu je 95 tisíc korun a na vozovce a oplocení pak 15 tisíc. Na travnatém pásu bude vyčíslena dodatečně. Příčinu nehody policisté nadále šetří.