Následky kolizí naštěstí nebyly nijak vážné – řidiči z nich vyvázli buď bez újmy na zdraví, nebo se podrobili lékařskému vyšetření v nemocnici.

„Ke srážce pěti osobních aut došlo časně ráno na dálnici u Hranic, tato nehoda se ale naštěstí obešla bez zranění," informoval o první události krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Další hromadná bouračka se stala na sjezdu u Lipníku.

Přestože byla zpočátku nahlášena jako srážka šesti aut, jejich konečný počet se nakonec vyšplhal na osm.

„Na 296 kilometru silnice mezi Ostravou a Olomoucí u Lipníku nad Bečvou se střetlo nákladní auto, dodávka a šest osobních aut. Nikdo ale nebyl zraněn," upřesnila krajská mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. A

uta byla odstavena mimo vozovku a úsek dálnice byl ještě dopoledne zprůjezdněn.

Smůlu měli také řidiči, kteří projížděli kolem půl osmé ráno po silnici u Kokor.

Srážka tří osobních aut totiž asi na dvě hodiny zablokovala hlavní spojnici mezi Přerovem a Olomoucí. Ani tato nehoda naštěstí neměla vážnější následky.

Auto skolilo elektrický sloup

Bouračky se nevyhnuly ani Přerovu.

„Na silnici v místní části Přerova Henčlov u odbočky na Výmyslov narazil řidič osobního vozu do sloupu vysokého napětí, a ten spadl na pole. Ke zranění nedošlo," přiblížila krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Část rodinných domků v této místní části se ale ocitla bez proudu.

„Mělo to vliv na jednu trafostanici, která napájí část, kde jsou rodinné domky. Některé jsou teď bez proudu, ale nejpozději do šesté hodiny večer by to mělo být všechno spravené. Musí se přivézt nový sloup, zabetonovat a navést napětí," uzavřel regionální mluvčí společnosti ČEZ Jaroslav Jurča.