Nejzávažnější z těchto případů se stal již ve čtvrt na devět ráno na ulici Jateční v Přerově. Jak jsme o tom již informovali, devětačtyřice­tiletou chodkyni zde srazilo auto. Se zraněním se bude léčit deset až čtrnáct dní.

„Řidič vozu Škoda Favorit světlé barvy po střetu zabočil vpravo, kde mírně přibrzdil, a vzápětí z místa ujel ve směru k mostu Míru,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Kromě zranění utrpěla žena i škodu 20 tisíc korun, protože při nárazu a následném pádu přes kapotu auta přišla o brýle a má i zničené oblečení.

„Podle svědků se jednalo o auto světlé, nejspíš bílé barvy, s opravenými předními dveřmi s odstínem tmavší barvy,“ upřesnila mluvčí policie. Kdo by mohl poskytnout informace o řidiči či autu, má zavolat na bezplatnou linku 158 nebo ve všední dny do 15 hodin na číslo 974 778 251.

Střet s cyklistou

Další dopravní nehoda , kdy byla zraněna žena, se stala ve čtvrtek odpoledne v Přerově na ulici Čechova poblíž křižovatky s Kramářovou ulicí.

„Řidič Fordu Tranzit vyjížděl od okraje vozovky a při otáčení zpět na ulici Čechova přehlédl po levé straně cyklistku. Došlo ke střetu a pádu poškozené,“ sdělila Zajícová.

Řidič po nehodě vystoupil z dodávky a mluvil se sedmasedmdesá­tiletou ženou, která po požádala o odnesení kola ke známým do úschovy. Poté muž z místa odjel.

„Žena událost nejprve neoznámila, protože se necítila zraněná, později ale vyhledala lékařské ošetření v nemocnici, neboť se necítila dobře. Lékař stanovil dobu léčby na sedm až deset dnů,“ uvedla mluvčí. Po nahlášení nyní nehodu šetří policisté. Škoda na jízdním kole je pět set korun.

Naštěstí bez zranění se obešel třetí případ, kdy policie nyní také hledá účastníka nehody. Šestnáctiletý mladík jel ve čtvrtek v podvečer na motorce Yamaha od Krčmaně směrem k Přerovu, před Kokorami odbočoval vlevo na Čelechovice.

„Za ním jel řidič s vozidlem, plně se nevěnoval řízení a narazil přední částí do motorky. Motorkář následně upadl na silnici,“ popsala Zajícová. Řidič auta z místa ujel. „Pravděpodobně šlo o červený opel,“ zmínila mluvčí. Mladík naštěstí zraněn nebyl a alkohol u něj vyloučila dechová zkouška. Škoda byla v tomto případě vyčíslena na 5500 korun. (pakk)