Právě nevyzpytatelné počasí zavinilo podle policistů tragickou nehodu, která se stala mezi Tučínem a Pavlovicemi. O tragédii už Deník informoval.

Neštěstí potkalo manželský pár ze zahraničí. Šestatřicetiletý řidič nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze vozovky, na které bylo náledí, a při projíždění pravotočivé zatáčky dostal smyk. Vyjel mimo silnici a narazil pravým bokem do stromu.

„Při nehodě zahynula čtyřicetiletá spolujezdkyně řidiče a šofér utrpěl lehké zranění. Alkohol na místě vyloučila dechová zkouška," shrnula krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Škoda je 40 tisíc.

Vyšetřovatelé už zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, za což hrozí trest od jednoho roku do šesti let. Příčinami nehody se policisté i nadále zabývají a pro účely dalšího vyšetřování byl zajištěn vůz, ve kterém oba manželé cestovali.

U Citova narazil ford do sloupu a peugeot do plotu

Ze stejných důvodů boural ve čtvrtek před sedmou ráno také osmadvacetiletý řidič Fordu Fiesta mezi Tovačovem a Citovem. Na silnici do Citova nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky a povětrnostním podmínkám a dostal smyk.

„Vyjel mimo cestu, kde se jeho auto přetočilo do protisměru a narazilo pravým bokem do betonového sloupu elektrického vedení. Naštěstí vyvázl jen s lehkým zraněním," popsala Irena Urbánková.

Alkohol u něj vyloučila dechová zkouška. Během havárie došlo k odpojení elektropřípojky, poškození pletiva i vozidla s celkovou škodou za 70 tisíc.

O hodinu později došlo na stejném úseku mezi Tovačovem a Citovem k další kolizi. Jednatřicetiletá řidička vozu Peugeot dostala při projíždění pravotočivé zatáčky smyk, protože nepřizpůsobila rychlost jízdy povaze vozovky.

„Vyjela s autem mimo cestu a narazila do pletiva s kovovými sloupky. Alkohol u ní vyloučila dechová zkouška a ke zranění nedošlo," řekla. Škoda byla vyčíslena na 35 tisíc korun.