Kolem čtvrt na čtyři odpoledne se u Slavíče srazila dvě osobní auta. Jeden z řidičů náraz nepřežil.

Devětatřicetiletý řidič vozu Opel, který mířil po silnici z Hranic do Lipníku nad Bečvou, přejel z dosud nezjištěných příčin přes dvojitou čáru do protisměru a čelně se střetl s protijedoucím fordem.

„Jeho sedmapadesátiletý řidič utrpěl vážná zranění, neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl. Řidiče druhého vozu transportovala s vážným zraněním letecká záchranka do nemocnice,“ vylíčila policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Po nehodě zůstali oba řidiči zaklíněni v automobilech a hasiči je museli vyprošťovat s pomocí speciálních hydraulických nástrojů.

„Jednotky odstranily jedno z aut ze svodidel s pomocí technického automobilu s hydraulickou rukou. Asistovaly také odtahové službě při naložení aut a uklidily komunikaci,“ doplnila krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová. Na zásahu se podíleli i drážní hasiči a dobrovolná jednotka z Hranic.

Kvůli náročnému zásahu a vyšetřování okolností tragické nehody byla silnice přes tři hodiny uzavřena. Policisté usměrňovali od půl sedmé večer provoz kyvadlově a k jeho obnovení došlo až po půl osmé večer.

Okolnostmi a souvislostmi, za nichž k tragické dopravní nehodě došlo, se nyní zabývají kriminalisté.

„Materiální škoda byla vyčíslena na 140 tisíc korun. Zahájili jsme úkony pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti,“ doplnila mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.