Třiačtyřicetiletý řidič vozu Škoda Octavia z dosud nezjištěných příčin přejel s autem do levého jízdního pruhu, vyjel mimo vozovku a narazil do stromu. I přes veškerou péči záchranářů už se jeho život nepodařilo zachránit a na místě zemřel.

„Hasiči, kteří dorazili na místo, našli řidiče zaklíněného uvnitř vozu. Byl v bezvědomí a laickou masáží srdce se jej snažil oživit oznamovatel nehody. Jednotka si resuscitaci ihned převzala a pokračovala v masáži srdce,“ popsala krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Tragicky skončila vážná dopravní nehoda na silnici mezi Těšicemi a Ivanovicemi na Hané
Řidič narazil do stromu, nehodu nepřežil

Hasiči současně hydraulickými nůžkami stříhali sloupky vozidla, aby odstranili dveře a mohli řidiče z auta vyprostit ven.

„Na páteřní desce pak vážně zraněného předali do péče záchranářů. Muž, který v autě cestoval sám, i přes veškerou snahu a rychle poskytnutou pomoc všech zasahujících na následky vážných poranění zemřel,“ dodala.

Silnice byla v místě nehody asi dvě hodiny uzavřena.

„Přesné příčiny a okolnosti tragické nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ dodal krajský mluvčí policie Libor Hejtman.

Podle něj se letos jedná o třicátou sedmou oběť dopravní nehody v Olomouckém kraji.

„Od 1. ledna do 30. listopadu letošního roku jsme šetřili celkem 4 849 dopravních nehod, při nichž zahynulo 36 osob. To je srovnání s uplynulým rokem o 15 úmrtí více,“ uzavřel.