„Muž vstoupil pod kola vlaku na železničním přejezdu se světelnou výstražnou signalizací,“ popsal mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. K události podle něj došlo asi ve čtvrt na deset dopoledne a neštěstí omezilo celé dopoledne provoz na trati. V úseku mezi Přerovem a Kojetínem byla železniční doprava nahrazena autobusy.

„Můžeme potvrdit, že se jednalo o sebevraždu. V blízkosti kolejiště byly totiž nalezeny osobní věci a mezi nimi i dopis na rozloučenou,“ konstatoval přerovský policejní šéf Martin Lebduška. Podle něj vstoupil muž do kolejiště v blízkosti čistírny odpadních vod v Kojetíně. „Utrpěl zranění, neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl,“ dodal.

Podle drážních inspektorů došlo v letošním roce na území celé republiky ke 197 střetům osob s vlaky. „Sto padesát lidí při nich bylo usmrceno a zraněno čtyřicet osm,“ upřesnil mluvčí Drážní isnpekce Martin Drápal.

Srážka u Šternberka

Naposledy šetřila v Olomouckém kraji inspekce nehodu, při níž srazil osobní vlak osmašedesátiletou ženu, v neděli ráno. Žena skončila ve Fakultní nemocnici Olomouc, její zranění by ale neměla být život ohrožující.

„K události došlo krátce před šestou hodinou na trati Šternberk – Uničov. Kvůli policejnímu šetření byla trať uzavřena do 7.04 hodin,“ upřesnil mluvčí krajské policie Michal Pižurin.

Podle něj žena s největší pravděpodobností porušila zákon o drahách a přecházela na veřejnosti nepřístupném místě. Strojvedoucí ji včas spatřil, snažil se vlak ubrzdit, a proto došlo ke srážce v nízké rychlosti.

PETRA POLÁKOVÁ – UVÍROVÁ

PAVLA KUBIŠTOVÁ