K nehodě došlo v místě napojení silnice R35 a dálnice D1, kde se ve vysoké rychlosti srazil osobní vůz s dodávkou.

„Automobil značky Toyota Yaris se dvoučlennou posádkou se střetl s nákladním vozem značky Iveco, který řídil jednapadesátiletý šofér. V autě jel sám," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Z prvotního šetření vyplývá, že před napojením komunikací mělo zatím neupřesněné vozidlo z dosud nezjištěných příčin náhle přejet z pravého jízdního pruhu do levého, ve kterém jel vůz Toyota Yaris.

Řidič Toyoty ve snaze zabránit střetu začal brzdit a vjel vpravo, kde se v připojovacím pruhu střetl s pomalu jedoucím nákladním automobilem.

Po střetu se nákladní auto přetočilo do protisměru a došlo k oddělení skříňové části, osobní vůz vyjel vpravo mimo komunikaci I/47 a bokem narazil do vzrostlých stromů. Nezjištěný řidič z místa neštěstí odjel směrem na Hranice.

„Třiašedesátiletou ženu záchranáři transportovali s podezřením na poranění hlavy a mozku do olomoucké Fakultní nemocnice, dvaačtyřicetiletý muž skončil se zraněním ruky na ošetření v Hranicích," doplnil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Pavel Vysloužil.

Jednapadesátiletý šofér nákladního vozu Iveco utrpěl podle mluvčí lehké zranění.

Alkohol u obou řidičů na místě vyloučila dechová zkouška, celková škoda byla předběžně vyčíslena na sto tisíc korun.

Případ si převzali kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Pachateli hrozí až dva roky ve vězení. Policisté příčiny nehody stále šetří a zjišťují její okolnosti. Po nezjištěném vozidle pátrají.