Na místě zasahovali přerovští hasiči, kteří zajistili auta proti vzniku požáru.

„Třiadvacetiletý řidič jel ve voze Škoda Felicia po silnici z Bochoře do Vlkoše. Při odbočování vlevo ve směru na obec Věžky nedal přednost v jízdě protijedoucímu vozidlu Škoda Octavia, které řídil pětadvacetiletý muž. Mezi oběma auty došlo ke střetu,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Řidič octavie podle ní narazil přední částí vozu do pravého boku felicie. „Náraz vymrštil octavii do protisměru, kde se auto střetlo s jiným protijedoucím vozem značky Octavia. To řídil dvaatřicetiletý řidič,“ doplnila dále mluvčí.

Havárie si vyžádala zranění dvou lidí. Těžké zranění utrpěl při nehodě pětadvacetiletý řidič octavie, který se bude z následků nehody zotavovat více než dva měsíce. „Má zlomeniny záprstních kůstek na levé ruce a v současné době je hospitalizovaný na chirurgickém oddělení. Jeho stav je stabilizovaný a v pátek se podrobí operaci,“ upřesnil mluvčí přerovské nemocnice Tomáš Želazko.

Lehké zranění má také jednasedmdesátiletá žena, která seděla na předním sedadle felicie. Důchodkyně byla však pouze jednorázově ošetřena v nemocnici a následky úrazu nejsou tak vážné.

„Na místo nehody vyjížděli profesionální hasiči z Přerova. Prováděli zabezpečení aut proti požáru a úklid provozních kapalin ze silnice s pomocí sorbentu. Zásah trval asi hodinu a půl,“ přiblížil také operační důstojník přerovských hasičů.

Viníkem nehody je podle vyšetřovatelů třiadvacetiletý řidič felicie. Ten je nyní podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví a hrozí mu odnětí svobody až na pět let. „Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška,“ potvrdila Zajícová. Podle mluvčí přesáhla celková způsobená škoda půl milionu korun.