„Řidička renaultu, která jela po dálnici ve směru od Ostravy, nestihla dostatečně rychle zareagovat na volkswagen, jedoucí před ní. Auto zastavovalo kvůli provozu na silnici a řidička renaultu do něj zezadu narazila. Volkswagen odhodil náraz do auta před ním, a to pak nabouralo do dalšího vozu,“ popsala okolnosti přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Při nehodě se zranilo celkem sedm lidí, z toho jedno dítě - čtyři cestující byli z renaultu a tři z volkswagenu. Řidiči a spolujezdci ze zbývajících dvou aut vyvázli bez újmy na zdraví.

Na místě musela zasahovat letecká záchranka.

„Operátoři ihned po oznámení zahájili telefonicky asistovanou první pomoc. Na místo dorazila letecká záchranná služba a sanitka z Hranic. S ohledem na množství zraněných pak přispěchaly na pomoc i další výjezdové skupiny z Hranic a Přerova,“ vylíčila mluvčí krajské záchranky Lucie Urbanová.

Dítě utrpělo těžké kraniotrauma

Letecká záchranka se postarala o nezletilého pacienta, který utrpěl těžké kraniotrauma a musel být převeden na umělou plicní ventilaci.

„Byl letecky transportován na dětské traumacentrum Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Další cestující utrpěli lehčí až střední poranění - zejména hrudníku od airbagů a pásů, ale také zad, pánve a zhmoždění horní končetiny,“ upřesnila.

Zraněné převážely sanitky na oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Olomouci, dále pak do hranické a přerovské nemocnice.
Přesné okolnosti toho, jak k nehodě došlo, šetří nyní policie. Škoda dosud nebyla stanovena, ale podle předběžného odhadu se bude pohybovat řádově ve stovkách tisíc korun.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti,“ doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Nehoda si vyžádala dopravní omezení, ale v tuto chvíli už je úsek průjezdný. S vyprošťováním pomáhaly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Hranic, Lipníku a Přerova.