První nehoda se stala v pondělí ráno na třídě 17. listopadu v Přerově. „Řidička vozu citroen jela ve směru z ulice Želatovská a na přechodu pro chodce u prodejny Tesco přehlédla devětasedmdesátiletého chodce, který šel směrem k marketu. Senior po nárazu skončil nejprve na kapotě auta a po zabrzdění se pak sesunul na silnici,“ vylíčila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Lékaři záchranky zraněného důchodce na místě ošetřili a převezli na vyšetření do Fakultní nemocnice v Olomouci. Dechová zkouška neprokázala, že by některý z účastníků požil alkohol. Škoda je 10 tisíc korun. „Okolnosti toho, jak ke střetu došlo, dále zjišťujeme,“ dodala.

Ilustrační foto
V Přerově na ulici se pobila opilá "rodinka", dva rváči skončili na záchytce

Další nehoda, při níž se zranily dvě dívky ve věku 10 a 13 let, se stala v odpoledních hodinách v Družstevní ulici v Hranicích. Dívky vstoupily do cesty poblíž přechodu pro chodce v době, kdy tudy ve voze citroen projížděl muž středního věku.

„Ani přes jeho snahu se střetu s dívkami nepodařilo zabránit a obě skončily se zraněním v hranické nemocnici,“ řekla. Ani v tomto případě nehrál roli alkohol - dechová zkouška jeho přítomnost u řidiče vyloučila. Škoda je 30 tisíc korun. „Míra zavinění jednotlivých účastníků nehody je předmětem šetření,“ uzavřela mluvčí. (pu)