K první nehodě vyjížděli policisté v ranních hodinách, ke srážce došlo v obci Sušice, nedaleko místního kostela.

Při střetu utrpěl zranění teprve devatenáctiletý mladík.

„Mladý jednadvacetiletý řidič sedl v uvedené obci do vozidla značky VW a jel směrem k čtyřramenné křižovatce. Dle svědků si před jízdou dostatečně neočistil čelní sklo vozidla od námrazy a vlivem toho přehlédl ve svém směru jízdy při pravém okraji komunikace stojící vozidlo Renault. Došlo ke střetu VW s levým zadním rohem renaultu,“ informovala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

V renaultu byli v době nárazu dva muži, jeden z nich se zranil. Zraněný 19letý mladík musel být převezen do nemocnice na ošetření. 

Alkohol u obou vyloučila dechová zkouška. Škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun. Nehoda je nadále v šetření.Druhá nehoda se stala krátce po poledni v ulici Bří Hovůrkových v Přerově.

„Řidič vozidla Škoda jel ve směru od ulice 9. května a nedodržel bezpečnou vzdálenost za vozidlem Toyota, které zastavovalo v důsledku situace v silničním provozu, protože před ním jedoucí vozidlo Peugeot zastavilo a dávalo přednost chodcům. Řidič škodovky narazil do Toyoty, a ta narazila do Peugeotu.,“ vysvětlila mluvčí Miluše Zajícová.

Při střetu se zranil dvaatřicetiletý řidič škodovky, který nebyl připoutaný. K dalšímu zranění nedošlo. Také v tomto případě požití alkoholu před jízdou vyloučila u všech účastníků na místě provedená dechová zkouška.

Na místě ale policisté zjistili, že podezřelý řidič ze škodovky nemá řidičské oprávnění – do srpna příštího roku má zákaz řízení motorových vozidel. Škoda byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun, nehoda je nadále v šetření.