Nepřiměřená jízda řidiče terénního vozu Land Rover v kombinaci s alkoholem zřejmě zavinily tragickou nehodu, při níž vyhasl život pětadvacetiletého motorkáře.

K neštěstí došlo v sobotu vpodvečer na silnici mezi Dřevohosticemi a Lipovou. Policisté už zahájili trestní řízení pro podezření z usmrcení z nedbalosti.

„Z prvotního šetření vyplývá, že čtyřiatřicetiletý řidič vozu Land Rover pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost své jízdy, dostal smyk v pravotočivé zatáčce a těsně se minul s protijedoucím autem," přiblížila krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Po tomto manévru dostal šofér auta další smyk, po němž se ocitl v protisměru. Pětadvacetiletý motorkář na stroji Yamaha, jenž se mu připletl do cesty, neměl sebemenší šanci vyhnout se srážce. Utrpěl zranění neslučitelná se životem, jimž na místě podlehl.

Policisté provedli u řidiče vozu Land Rover dechovou zkoušku. Nejprve mu naměřili 0,35 promile a při opakovaném testu pak 0,36 promile alkoholu.

Škoda na autě je sto tisíc, na motocyklu osmdesát tisíc korun. Viníkovi hrozí za usmrcení z nedbalosti trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let.

Předposlední prázdninový víkend na Přerovsku se zapsal do smutné policejní statistiky ještě dvakrát – kromě tragické nehody došlo na silnicích okresu k dalším vážným kolizím.

První se stala v pátek před půl sedmou večer v Miloticích nad Bečvou. Motorkář při ní srazil důchodkyni.

„Osmapadesátiletý řidič motocyklu, který jel ve směru na Hranice, se zřejmě plně nevěnoval řízení a při jízdě ho mělo oslnit slunce. Narazil přední částí stroje do sedmaosmdesátileté chodkyně, která přecházela přes cestu. Po nárazu upadla na zem jak žena, tak i řidič motocyklu," přiblížila mluvčí.

Zraněnou seniorku převezla záchranka do nemocnice a podle lékařské zprávy utrpěla těžké zranění, ze kterého se bude zotavovat nejméně šest týdnů. Motorkář vyvázl bez újmy na zdraví. Viník je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Poslední vážná nehoda se stala v sobotu před devátou hodinou ráno na křižovatce v Kokorách.

Zavinil ji zřejmě osmaosmdesátiletý řidič vozu Škoda Favorit. Ten vyjížděl z vedlejší cesty a při odbočování vlevo nerespektoval dopravní značku „Dej přednost v jízdě". Vjel tak do dráhy cyklistovi, který mířil ve směru z Přerova do Olomouce.

Jednašedesátiletý muž přepadl po srážce s autem přes kapotu a utrpěl těžké zranění. První pomoc mu poskytli tři účastníci silničního provozu, kteří jeli hned za ním. Ti také na místo přivolali záchranku.

„Zraněný se bude z následků neštěstí vzpamatovávat nejméně šest týdnů," doplnila mluvčí. Alkohol u obou účastníků nehody vyloučila dechová zkouška.